Įvairenybės

Artėjančioje NATO PA sesijoje – dėmesys karui Ukrainoje ir Rusijos keliamoms grėsmėms

2022 m. gegužės 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų

Gegužės 27−30 dienomis Seimo rūmuose vyks NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) pavasario sesija. Joje dalyvaus apie 300 parlamentarų iš 30 NATO valstybių narių ir apie 100 atstovų iš kitų 30 valstybių partnerių. Ypatingas dėmesys šioje sesijoje bus skirtas karui Ukrainoje ir Rusijos keliamoms grėsmėms.

Šiemet NATO PA pavasario sesiją buvo planuota rengti Ukrainoje, Kyjive, tačiau dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą ji skubos tvarka perkelta į Vilnių.

Numatoma, kad pavasario sesijos darbotvarkėje dominuos šios temos: atsinaujinusi Rusijos karinė invazija į Ukrainą ir sąjungininkų parama Ukrainai; aljanso strategijos peržiūra ir sprendimai, kuriems turėtų pritarti NATO valstybių narių vadovai birželio mėnesį Madride vyksiančiame Viršūnių susitikime.

NATO PA sesijos renginiai prasidės gegužės 27 d., penktadienį. Šią dieną numatytas NATO PA Nuolatinio komiteto posėdis, NATO atstovų spaudos konferencija.

Spaudos konferencija vyks Spaudos konferencijų salėje (II rūmai), pradžia – 13.30 val. Spaudos konferencijoje turėtų dalyvauti: Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso narys, NATO PA Prezidentas Džeraldas E. Konolis (Gerald E. Connolly), Seimo delegacijos NATO PA vadovas Audronius Ažubalis, NATO PAgeneralinė sekretorė Ruksandra Popa (Ruxandra Popa, Prancūzija).

Gegužės 28 ir 29 dienomis (šeštadienis ir sekmadienis) vyks NATO PA komitetų ir politinių grupių posėdžiai. Be anksčiau minėtų, bus aptariamos šios temos: išmoktos pamokos po karo Afganistane; NATO partnerystė ir Atvirų durų politika; iššūkiai regionų stabilumui Vakarų Balkanuose, Vidurio Rytuose ir Šiaurės Afrikoje; Azijos ir Indijos ir Ramiojo vandenyno šalių strateginės reikšmės augimas; terorizmo grėsmė; moterų vaidmuo ir indėlis į taikos bei saugumo procesus; kibernetinis saugumas ir gynyba; verslo ir korupcijos iššūkiai ir kt.

Gegužės 30 d., pirmadienį, vyks NATO PA plenarinė sesija.  Dalyvius pasveikins NATO PA Prezidentas Dž. E. Konolis, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė_Nielsen, Seimo delegacijos NATO PA vadovas A. Ažubalis, kalbės aukšti Ukrainos, NATO valstybių narių vyriausybių ir parlamentų atstovai.  

Sesijos pabaigoje numatoma priimti deklaraciją  „Kartu su Ukraina“ („Standing with Ukraine), kitus dokumentus.

Spaudos konferencija, komitetų posėdžiai ir plenarinė sesija bus transliuojami tiesiogiai Seimo interneto svetainėje ir „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.  Nuotraukos iš visų renginių bus publikuojamos Seimo „Flickr“ paskyroje. Jas galima laisvai naudoti, nurodant šaltinį (Seimo kanceliarijos nuotrauka, aut. Olga Posaškova arba Džoja Gunda Barysaitė).

Išsami PROGRAMA (projektas)

INFORMACIJA APIE ŽINIASKLAIDOS ATSTOVŲ DARBĄ NATO PA RENGINIUOSE

Informacijos apie NATO PA sesiją polapis Seimo interneto svetainėje

NATO PA interneto svetainė (EN)

NATO PA yra tarpparlamentinė organizacija, kurioje Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybių parlamentarai kartu su Aljansui nepriklausančiais partneriais aptaria svarbiausius politikos, saugumo ir gynybos klausimus euroatlantiniame regione.

Paskutinį kartą NATO PA pavasario sesija Lietuvoje surengta 2014 m., mūsų šaliai minint narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje dešimtmetį. Prieš tai Lietuvoje ji taip pat buvo organizuota 2001 m.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. jolanta.anskaitiene@lrs.lt

 

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą