Korona virusas - Karantinas,  Sveikata

Ar viešbučiai Lietuvoje pasiruošę sukurti saugią aplinką klientams koronaviruso protrūkio atveju?

SPA VILNIUS viešbučiai bei SPA, dar prieš nustatant pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje, ėmėsi papildomų prevencinių priemonių, naudodamiesi vienais griežčiausių ir naujausios versijos kruizinių laivų infekcijos kontrolės gidais, siekdami prisidėti prie prevencinių koronavirusio suvaldymo veiksmų mūsų šalyje.

Baimė ir nežinojimas – šių dienų aktualija

Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos, tarptautinių virusologijos ekspertų pozicijomis pastebėjome, jog žmonės yra įbauginti didžiąja dalimi dėl nežinojimo, nepasitikėjimo, skirtingos pateikiamos informacijos kas tai per virusas, kaip jis plinta, ką daryti ir t.t., todėl savo ruožtu dalinamės informacija ne tik su savo darbuotojais, bet ir svečiais, kolegomis. Smagus faktas, kad šiandien per 3 valandas, iš SPA VILNIUS bendrųjų erdvių klientai pasiėmė sau į namus 3 buteliukus dezinfekuojančio skysčio. Tikime, kas tai mums, itin daug dėmesio kreipiančiai į socialinę atsakomybę įmonei, padės siekti užsibrėžtų tikslų, tačiau tuo pačiu tai vertiname kaip klientų susirūpinimą situacija, emocionalumu ir galimai nepakankamu priemonių prieinamumu šalyje.

Veikdami kartu galime pasiekti daugiau

Atsižvelgiant į masę skirtingos informacijos visuomenės informavimo kanaluose, labai svarbu išlikti ramiems ir racionaliai vertinti situaciją, kas visuomet leidžia pasiekti sėkmingesnių rezultatų. Tikime, jog SPA VILNIUS sprendimas prisidėti prie prevencinių priemonių užtikrinimo, informacijos sklaidos bei realaus veiksmų plano pasidalinimas pasieks ne tik mūsų darbuotojus, svečius bet ir artimuosius, šeimos narius, jų draugus ir t.t.

Kad reaguotume į naujausią informaciją, kiekviename padalinyje paskyrėme atsakingus asmenis, kurie seka Pasaulinės Sveikatos Organizacijos pranešimus ir dalinasi jais su komanda. Savo komandą įvertinome dėl galimų buvusių ar būsimų kelionių į užsienį, padidinant terminus iki 3 savaičių, tačiau lygiai taip kartu su jais planuojant jų būsimas keliones ir galimą riziką, jei tokia yra. Suprantame, jog realus pavojus šiandien yra labai mažas, tačiau tikime, kad prevencinės priemonės tikrai nėra beprasmės.

Šiai dienai žinome ir galime patvirtinti visiems savo svečiams, jog nei vienas SPA VILNIUS darbuotojas netgi 3 savaičių laikotarpyje nesilankė nei vienoje PSO įvardintoje, kaip didesnę riziką susirgti turinčioje, šalyje ir neturėjo kontakto su galimai užsikrėtusiais asmenimis.

Itin atsakingai žvelgdami į savo veiklos specifiką, su darbuotojais sutarėme laikytis rekomendacijų prevenciškai vengti masinio susibūrimo vietų, taip pat paprašėme informuoti apie savo dalyvavimą penktadienio krepšinio varžybose, kas manome padės išvengti nereikalingos rizikos. Tuos, kurie nuspręs dalyvauti artėjančiame renginyje – pasiūlėme kelioms savaitėms atsitraukti nuo darbo dėl neįprastai didelės rizikos sutikti viruso nešiotojus, jei tokių ten būtų.

Higiena – nuo pasitikimo iki išlydėjimo

Nuolatinis patalpų vėdinimas, dezinfekcinių priemonių naudojimas patalpose, stalviršių, durų rankenų, turėklų valymas siekiant užkirsti kelią bakterijoms – įprasta SPA VILNIUS viešbučių ir SPA tvarka, tačiau siekdami sumažinti grėsmę, remiantis vienomis griežčiausių 293 puslapių apimties kruizinių laivų infekcijos kontrolės rekomendacijomis, padažninome prevencinių procedūrų vykdymą nuo 5 iki 12 kartų per dieną. Taip pat užtikrinome priemones ir jų pakankamą kiekį, kad tiek mūsų svečiai tiek darbuotojai patekę į SPA VILNIUS uždaras erdves iš karto galėtų pasinaudoti dezinfekcinėmis priemonėmis, taip dar labiau sumažinant galimybę bet kokio viruso perdavimui.

Maisto kokybės restoranuose užtikrinimas

Restoranuose Druskininkuose ir Anykščiuose savo ruožtu peržiūrėjome maisto tiekėjus, griežtai pertikrinome gyvulines kilmės produktų kilmės vietas. Siekiant užtikrinti, kad maistas būtų neabejotinai pasiekęs reikiamą temperatūrą ruošimo metu – padvigubinome maisto ruošimo ir pateikimo temperatūros sekimo standartą.

Žinome, jog virusas turi labai skirtingas eigas, formas, todėl stengiamės stiprinti darbuotojų ir svečių imunitetą, tikėdami, jog tai dar labiau sumažins riziką susirgti ar sirgti sunkia viruso sukelta ligos forma.

Pritariame specialistų išreikštai pozicijai, jog šiandien dienai vertėtų apriboti keliones į kai kuriuos pasaulio regionus, o Lietuvos sprendimas paskelbti prevencinę nepaprastą padėtį padės greičiau komandiškai įtvirtinti visas prevencines priemones šalyje ir padės išlaikyti galimybę susirgti koronavirusu Lietuvoje tame pačiame, ypatingai mažame, rizikos lygyje. Bendromis pastangomis galime sukurti saugią aplinką, o Lietuvos lokacija, kuri kartais įvardijama kaip nutolusi, gali pasitarnauti kaip didelis privalumas.

Bendradarbiavimas yra raktas, tad nuoširdžiai tikime, jog mūsų ir kitų gerosios praktikos kuo greičiau padės prevencinį pagrindą išlaikyti aplinką saugią sau ir artimiesiems.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Navickienė, UAB RAMINORA

Parašykite komentarą