Verslas

Ar Jūsų įmonei reikalingas buhalteris: SUŽINOK

Dažniausiai verslininkai žengdami pirmuosius savo veiklos žingsnius visus rūpesčius užsikelia sau ant galvos. Tiesiog norisi taupyti visose srityse kur tik įmanoma. Deja, dažnai toks taupymas atsisuka atgal prieš jus. Vėliau išspręsti problemas, kurios sukuriamos dėl taupymo – ilgas ir brangus darbas. Juolab, galiausiai vistiek teks samdytis profesionalą, tad jeigu tai būtų padaroma iškart – rūpesčių sumažėtų. Buhalterinė apskaita Kaune yra viena iš tokių paslaugų. Žinoma, labai didelės įmonės samdosi asmeninius buhalterius, kadangi darbų daug ir reikia, kad juos kas nors atliktų. Štai mažučiai verslininkai svarsto, ar tikrai to reikia? Pateikiame teiginius, kurie Jums turėtų padėti greičiau apsispręsti.

Darbuotojai

Reikia nepamiršti, kad darbuotojų turėjimas padidina Jūsų atsakomybę. Juk tai asmenys, kurie ne tik jums dirba, tačiau kurie didina Jūsų pelną. Jie serga, jie gali dirbti viršvalandžius, moterys gali išeiti dekretinių arba tėvystės atostogų. Kiekvienas procesas lemia algos kitimą bei reikalingų dokumentų VMI arba SODRAI pateikimą. Įsivaizduokite, kiek tenka dirbti su vienu žmogumi. O jeigu jų dar daugiau? Jeigu pasisamdysite kompaniją – visi darbai bus atlikti už Jus. Nereikės sukti galvos ir skaičiuoti (kas irgi yra ne taip paprasta). Kol dirbate vienas – su mokesčiais dar pavyks susitvarkyti, o kaip paskui?

Kokias sumas valdote?

Mažas verslas nėra tolygus mažam verslui. Tai kas vienam atrodo daug, kitam – mažai. Taigi, tik kiekvienas verslininkas gali individualiai nuspręsti, kokios pinigų sumos vaikšto jo versle ir ar joms pasirūpinti reikia specialisto, ar viską galima nesunkiai atlikti ir pačiam. Natūralu, kad kuo pinigai didesni – tuo ir atsakomybės yra daugiau. Labai dažnai verslininkai nesumoka dalies mokesčių ne piktybiškai, o tiesiog nežinodami. Būtent tokioms problemoms spręsti ir yra specialistai.

Jūsų žinios

Negalima sakyti, kad verslininkai, kurie nedirba buhalterijos srityje neturi jokių žinių, kurios gali būti naudingos savo asmeniniams poreikiams. Jeigu domisi – tikrai turi, tačiau čia ir problema. Dažniausiai žinios apima individualius sau skirtus darbus, tačiau ne tokius, kurie gali būti reikalingi verslininkams. Taigi, jeigu neplanuojate keliauti į buhalterijos kursus – tuomet palikite darbus tiems, kurie gyvena buhalterija.

Verslo kryptis ir pobūdis

Jeigu parduodate – skaičiavimų bus daugiau, jeigu suteikiate paslauga – gal kiek mažiau. Priklausomai nuo to, kokio pobūdžio paslaugas suteikiate – atitinkamai varijuoja ir apskaitos tvarkymo smulkmenos. Jų gali būti nuo labai daug iki kur kas mažiau, tad šiuo atveju Jūsų verslas gali nulemti apskaitos sudėtingumą.

Įstatymų išmanymas

Jeigu norite tvarkyti buhalteriją – tokiu atveju labai svarbu ne tik žinoti, kaip atlikti apskaitos vedimo darbus, tačiau taip pat ir nuolatos domėtis įstatymais. Taip, jie kinta gana reguliariai, tad domėjimasis yra būtinas. Juk buhalterija yra ta sritis, kuriai vadovauja valstybė. Kiekvienas Jūsų rytas turi prasidėti nuo buhalterijos smulkmenų kismo. Klausimas – ar turite tam laiko?

***

Jeigu norite, kad buhalterinė apskaita Kaune būtų atliekama kokybiškai – palikite darbus savo srities specialistams, kurie gyvena buhalterijos duona ir žino, kaip padaryti, kad klientui ji būtų skani.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą