Įvairenybės

Ar įmanomas nuolatinis tobulinimasis ir mokymasis visą gyvenimą?

Kaip būtų galima paskatinti mokymąsi visą gyvenimą? Kaip mokymąsi Lietuvoje paversti įprasta tradicija? Kokios kliūtys trukdo to pasiekti jau šiandien? Ieškodama atsakymų į šiuos klausimus, Valstybės pažangos taryba organizuoja pažangos forumą „Mokomės visą gyvenimą“. Forumas prasideda regionine diskusija Plungėje – apskrities bendruomenė ir ekspertai bus kviečiami diskutuoti apie mokymosi visą gyvenimą svarbą, iššūkius, sampratos suvokimą bei kultūrą Lietuvoje.

Renginys vyks 2015 m. sausio 16 d. Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Parko g. 7, Plungė).
Renginio pradžia 9:30 val.

Renginyje „Lietuvoje kuriame mokymosi tradiciją: su kokiais iššūkiais susiduriame?“ Plungės, Mažeikių, Telšių ir Rietavo rajonų savivaldybių bendruomenių nariai diskutuos kartu su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos viceministru Dr. Rimantu Vaitkumi, „Lietuva 2030“ komanda bei Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir mokymo centro atstovais. Diskusijas moderuos Simonas Gaušas.

Pažangos forumo metu bus siekiama aktyvaus dalyvių įsitraukimo diskutuojant ir bandant rasti sprendimus egzistuojančioms problemoms. Palyginus su ES šalimis, Lietuvoje 25–64 m. amžiaus kategorijoje nuolat besimokančių gyventojų lygis yra žemas – 2013 m. jis tesiekė 5,7 proc. Suaugusieji stokoja motyvacijos mokytis ir tobulėti, yra įsitikinę, jog tai daryti jau yra per vėlu. Spartus gyvenimo tempas, riboti finansiniai ištekliai taip pat svarbūs aspektai šiame kontekste.

Diskusija Plungėje bus pradėtas jau penktasis pažangos forumo renginių ciklas skirtinguose Lietuvos miestuose, o jį vainikuos baigiamasis forumo renginys Vilniuje. Forumo metu regionų bendruomenės bus kviečiamos dalintis patirtimi bei diskutuoti, kaip skatinti suaugusius mokytis visą gyvenimą, kaip patenkinti esamą tobulinimosi mokymų poreikį regionuose, su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip juos spręsti.

Diskusijos išvados, gauti rezultatai ir suformuoti pasiūlymai taps visą regioninių renginių ciklą apibendrinančio forumo Vilniuje dalimi. Vadovaujantis išvadomis bus teikiami siūlymai Valstybės pažangos tarybai, kuri savo idėjas teiks Vyriausybei.

Laukiame Jūsų renginyje!
Linkėjimai,
LIETUVA 2030

Parašykite komentarą