Įvairenybės

Ar civiliai gali įsigyti karinę aprangą?

Į karines uniformas dažnai žiūrima kaip į garbės ir pagarbos simbolius, tačiau lieka klausimas: ar civiliai gali ją įsigyti eilinėse specializuotose parduotuvėse? Apskritai kalbant, civiliams pirkti karines uniformas nėra draudžiama, tačiau yra tam tikri teisės aktai bei reikalavimai, kurių reikia laikytis.

Ko iš civilių ir pardavėjų reikalauja įstatymai?

Pirmiausia, svarbu suprasti, kad karinė apranga ir uniforma yra du skirtingi dalykai. Civiliams įsigyti karinę aprangą galima nevaržant pasirinkimo. Pardavėjams ja prekiauti leidžiama tol, kol nėra pažeidžiami įstatymai.

Lietuvoje paprastiems žmonėms įsigyti karinę aprangą leidžiama tais atvejais, jei ant jos nėra jokių vyriausybinių emblemų ar kariuomenės skiriamųjų ženklų. Be to, pardavėjai neturi teisės prekiauti drabužiais, kurių kamufliažo raštas būtų identiškas tam, kurį naudoja mūsų šalies ginkluotosios pajėgos. Tad, jei planuojate įsigyti karinę uniformą Lietuvoje ar iš kitos šalies pardavėjų, pirmiausia turėtumėte susipažinti su visais įstatymais.

Kodėl svarbu laikytis esamos tvarkos?

Perkant karinę aprangą reikia atsižvelgti į etinius aspektus. Savaime suprantama, kad oficialios uniformos kopijos pirkimas ir dėvėjimas gali sukelti sumaištį ar net nepagarbą tarnaujantiems ginkluotosiose pajėgose. Todėl, jei nuspręsite ją įsigyti, įsitikinkite, kad tai darote iš pagarbos ir susižavėjimo, o ne dėl pasityčiojimo ar nežinojimo. Be to, jokiais būdais nebandykite apsimesti asmeniu, dirbančiu aktyvioje tarnyboje – tai gali sukelti rimtų teisinių pasekmių, jei tai daroma be atitinkamų institucijų leidimo.

Jeigu norite įsigyti kariškai atrodančią aprangą, patartina ją rinktis su siekiu, jog ji neatrodytų kaip ta, kurią naudoja mūsų ar kitų šalių ginkluotosios pajėgos. Be to, jeigu jau įsigijote tokią aprangą, tuomet jokiais būdais jos nedėvėkite viešose vietose, kur civiliai galėtų jus palaikyti neaiškios šalies kariškiu. Tai gali sukelti didžiulę aplinkinių paniką, o tada jau teisėsaugos įsikišimo atveju, galite būti apkaltinti pagal daugelį baudžiamojo kodekso straipsnių, įskaitant terorizmo skleidimą.

Tad, atsakymas į klausimą ar civiliai gali įsigyti karinę aprangą yra „taip“, bet tik su išlygomis ir laikantis nustatytų teisės aktų. Kaip jau minėta, svarbiausia yra laikytis etikos normų, ypač dabartiniais įtemptais laikais.

Parašykite komentarą