Įvairenybės

Aplinkosaugininkai tęsia moksleivių edukacijos programas

Spalį  Aplinkos apsaugos departamento Ukmergės ir Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijų specialistai organizavo ir vedė aplinkosaugos pamokėles pradinių klasių mokiniams Širvintų ir Prienų rajonuose.

Vilniaus valdybos Ukmergės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Širvintų rajone Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje 3–4 klasių mokiniams vedė pamokėles apie gamtos apsaugą, tausojimą, gamtos išteklių vartojimo procesus, didėjančio vartojimo pasekmes – susidariusių atliekų rūšiavimą ir perdirbimą, klimato kaitą. Taip pat apie gyvosios gamtos svarbą, žvėrių ir žuvų populiacijas.

„Ugdant jaunąją kartą, aplinkosaugininkų tikslas – išmokyti vaikus tausoti gamtą ir jos išteklius. Kiekvienam naujam įrenginiui (kompiuteriui, telefonui ir kt.) pagaminti reikalingi gamtiniai ištekliai, o dėl besaikio vartojimo jie sparčiai senka. Panaudotus prietaisus būtina perdirbti,  neperdirbti jie išskiria kenksmingas medžiagas ir teršia gamtą. Taigi mums buvo ypač svarbu supažindinti vaikus su milžiniška gamtos išteklių vartojimo žala gamtai“, –  pabrėžia  Ukmergės AAI pareigūnas Vidmantas Zablackas.

Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai vedė atsakingo poilsio gamtoje pamokas Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos pradinukams. Pamokų tikslas – supažindinti vaikus, kaip reikia elgtis gamtoje per įvairias iškylas, išvykas ir žygius.

Taip pat vaikams buvo papasakota apie klimato atšilimą ir dėl jo Žemėje vykstančius pokyčius. Vaikai buvo supažindinti su klimato kaitą lemiančiais veiksniais ir jo pasekmėmis. Vaikai buvo skatinami prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo ir klimato kaitos mažinimo.

Tai galima padaryti rūšiuojant atliekas, taupant elektros energiją ir vandenį, daugiau vaikštant pėsčiomis arba važiuojant dviračiu, o ne naudojantis transportu.

Vaikai noriai dalyvavo diskusijoje ir dalijosi turimomis žiniomis apie elgesį gamtoje, aplinkos saugojimą, atliekų rūšiavimą ir energijos taupymą.

Vaikams buvo parodyti filmukai apie atliekų rūšiavimą ir klimato kaitą, apie tai, kaip svarbu, kad kiekvienas iš mūsų elgtųsi atsakingai ir prisidėtų prie gamtos išsaugojimo. Daug džiaugsmingų emocijų mokiniams suteikė Nemuno kilpų regioninio parko ir Aplinkos ministerijos dovanėlės: knygutės, pieštukai, atšvaitai ir sąsiuviniai.

„Džiaugiamės augančia karta, noriai prisidedančia prie švarios ir saugios  aplinkos išsaugojimo. Tikimės, kad mokiniai įgytas žinias taikys praktikoje ir stengsis išsaugoti sveiką ir švarią aplinką“, – teigia Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos specialistė Edita Žukauskienė.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą