Įvairenybės

Aplinkos ministras: „Kartu su verslu turime galvoti, ne kur laidoti anglies dioksidą, o kaip jo nesukurti“

Aplinkos ministerija iš esmės nemato potencialo Lietuvos gelmėse laidoti anglies dioksidą, nes tokia veikla sukeltų daugiau rizikos nei atneštų privalumų.

„Seimas yra uždraudęs laidoti šiltnamio efektą sukeliančias dujas žemės gelmėse  ir šis draudimas lieka. Kalbos apie CO2 laidojimo potencialą yra perspektyvios tik naftos gavėjams, nes toks modelis, užpildant išsiurbtas požemines ertmes anglies dvideginiu, leistų gauti dideles papildomas pajamas“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Viešumoje pasirodžius informacijai, kad kaimyninėje Kaliningrado srityje planuojama įrengti anglies dioksido poligoną, Lietuva, ministro žodžiais, turėtų sekti ne šiuo pavyzdžiu, o plėto tvarias technologijas pagal europinį Žaliąjį kursą.

„Mes siūlome ne vieną paramos priemonę, kad įmonės išmestų kuo mažiau CO2 ir kartu su visa Europa taptų klimatui neutralios iki 2050-ųjų. Todėl kviečiame įmones ne ieškoti, kur padėti išmetamus atmosferos teršalus, o drauge ruoštis Europos ateičiai – klimato neutralumui ir nulinei taršai“, – sako Simonas Gentvilas.

Šiais metais Klimato kaitos programa numato 161,6 mln. eurų subsidijų įvairioms tvarioms veikloms: nuo elektromobilių įmonių transporto parkams iki atsinaujinančių energijos išteklių technologijoms diegti.

Prieš kelerius metus atliktas Lietuvos teritorijos geologinis įvertinimas atskleidė, kad šalyje yra tik du vandeningi sluoksniai, potencialiai tinkami CO2 geologinėms saugykloms įrengti – tai yra plotai didesniame nei 800 metrų gylyje Vakarų Lietuvoje ir po Baltijos jūra.

Aplinkos ministerijos ir geologijos mokslininkų vertinimu, Lietuvoje CO2 laidojimas gali sukelti nuotėkio į aplinką (įskaitant požeminį vandenį), žemės judėjimo, geocheminio pavojaus ir kitas rizikas.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą