Nekilnojamas Turtas

Aplinkos ministerija telkia pajėgas kovai su renovacijos brokdariais

Lietuvoje pasiekti puikūs rezultatai renovacijos srityje. Nuo 2013 m. jau atnaujinta daugiau kaip tūkstantis daugiabučių, dar apie 800 namų renovuojami. Ir šis skaičius nuolat auga. Tačiau, kaip sako liaudies išmintis, net ir šaukštelis deguto gali sugadinti visą medaus statinę.

„Per visą šį laikotarpį turėjome nemažai iššūkių, tokių kaip vėluojantys, nekokybiškai atlikti darbai, įmonių bankrotas ir pan. Tačiau visas problemas sprendžiame operatyviai teikdami pagalbą į mus besikreipiantiems asmenims, stiprindami kontrolę, jei reikia – keisdami teisės aktus bei taikydami sankcijas nesąžiningiems statytojams“, – teikia aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Vienas iš tokių „iššūkių“ – Žirmūnų g. 5, Vilniuje, esantis pradėtas renovuoti daugiabutis, kurio fasadas ne vienam vilniečiui „bado akis“, todėl Aplinkos ministerija ėmėsi veiksmų, kad ši situacija būtų kuo skubiau išspręsta.

2014 m. šio daugiabučio namo Žirmūnų g. 5, Vilniuje, savininkų bendrija sudarė sutartį su UAB „Orlista“ dėl pastato šiltinimo. Bankrutavus UAB „Orlista”, buvo organizuota naujo rangovo parinkimo procedūra. Vokai su pasiūlymais atplėšti 2016-05-23. Konkursą laimėjo UAB „Magirnis“, su kuria bus pasirašyta rangos darbų sutartis. Planuojama, kad darbai bus pradėti vykdyti jau po poros savaičių. Iki tol turi būti paskirtas naujas rangos darbų vadovas, atnaujintas statybos leidimas, užsakytos reikalingos statybinės medžiagos.

Daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkė teigia, kad penktadienį Vilniuje siautus škvalui namo šiltinimo medžiaga buvo nuplėšta, vėjas ją išnešiojo po visa apylinkę, tačiau jau šeštadienį aplinka labai greitai sutvarkyta. Žirmūnų g. 5, Vilniuje, esančio daugiabučio namo gyventojams pranešta apie naują rangovą.

VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra sudarė specialią darbo grupę, kuri kontroliuos, kad daugiabučio atnaujinimo darbai būtų pradėti kuo skubiau, vyktų sklandžiai, kokybiškai ir laiku. Apie pastebėtus renovacijos darbų trūkumus ar kitus neteisėtus veiksmus galite pranešti VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros nemokamu informacijos numeriu 8 800 20012.
Pranešimą paskelbė: Brigita Stankevičiūtė, LR Aplinkos ministerija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą