Studijos

Apklausa parodė, kad beveik pusė šalies gyventojų pritaria programavimo pamokai nuo pirmosios klasės

Beveik pusė Lietuvos gyventojų norėtų, kad vaikams Lietuvoje būtų dėstoma programavimo pamoka nuo pirmosios klasės, rodo JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

Tyrimo metu 1003 Lietuvos gyventojų teirautasi, ar norėtų, kad vaikams Lietuvoje būtų dėstoma programavimo pamoka nuo pirmosios klasės.

Beveik pusė (48 proc.) šalies gyventojų norėtų, kad vaikams mūsų šalyje būtų dėstoma programavimo pamoka nuo pirmosios klasės. Pritariantys šiai idėjai (36 proc.) dažniausiai įvardijo, kad programavimas yra ateitis ir programavimo pamokos yra perspektyva bei investicija į ateitį. Pritarimą dažniau išreiškė vyrai, taip pat 18-45 m. respondentai, aukščiausio išsimokslinimo atstovai, didžiausias pajamas turintys tyrimo dalyviai ir didmiesčių gyventojai.

Vis dėlto 52 proc. respondentų, nepritariantys tokiai nuostatai, dažniausiai nuogąstavo, teigdami, jog programavimo pamokos nuo pirmosios klasės būtų pernelyg anksti, vaikai yra dar per maži, tokius argumentus išsakė 63 proc. nepritariančiųjų.

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidento ir Lietuvos padalinio vadovo Viktoro Gurgždžio teigimu, matydami globalų IT specialistų poreikį, būtina ne tik tobulinti mokymo programas, bet ir keisti požiūrį į technologijas švietimo instituciniu lygmeniu – nuo darželio, mokyklos iki universiteto.

„Technologijos vis efektyviau mums padeda įvairiose gyvenimo srityse. Kartu naujos galimybės atsiveria ne tik žmonėms, kurie jomis naudojasi, bet ir vaikams, kuriems programavimo disciplina vis dažniau įtraukiama į mokymų programų privalomųjų dalykų sąrašą dar pradinėse klasėse daugelyje ne tik tokių pažengusių Europos šalių, kaip Švedija, Jungtinė Karalystė, bet net ir kaimyninėje Estijoje“, – teigia „Devbridge“ vadovas.

Anot V. Gurgždžio, pokyčiai yra būtini ne tik pritraukti naujas investicijas į Lietuvą, bet ir išnaudoti šalies potencialą patiems užsiauginti IT talentus. Šalies inžinieriai jau dabar kuria sprendimus pasaulinio lygio kompanijoms, tačiau akivaizdus jų trūkumas verčia sukti galvą, kaip šį skirtumą reikės jau artimiausiu metu kompensuoti.

„Prieš dešimt metų šalyje matydami problemą dėl darbuotojų trūkumo įkūrėme nemokamas programavimo akademijas vaikams ir suaugusiems „Sourcery“. Pradėjome su programavimu pažindinti akademijoje 6–12 metų vaikus. Gal tiesiogiai tai įtakos mūsų veiklai ir neturės artimiausiu metu, bet gal suprasdami, kas yra programavimas, jie šią specialybę pasirinks ateityje ir taip ne tik papildys, bet ir pakreips Lietuvos darbo jėgos rinką į reikiamą kryptį“, – akcentuoja įmonės vadovas.

Apie įmonę: 

„Devbridge“ – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Komandų branduolius sudaro patirties turintys aukščiausio lygio programuotojai, kuriantys sudėtingus programinės įrangos sprendimus Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos rinkoms. Pagrindinis kompanijos tikslas – kurti pažangiausią programinę įrangą ir taip suteikti neįkainojamus įrankius, kurie padėtų sėkmingai augti įvairiausioms kompanijoms, industrijoms ir verslo organizacijoms. Tarptautinę įmonės komandą sudaro daugiau nei 590 darbuotojų, įsikūrusių Čikagos, Toronto, Londono, Varšuvos, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos padaliniuose. Įmonės klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.

Pranešimą paskelbė: Dalia Petuškienė, Devbridge

Parašykite komentarą