Įvairenybės

Apie pastebėtą pažeidimą pranešti galite naudojantis elektronine Aplinkos apsaugos kontrolės informacine sistema

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad Aplinkos apsaugos kontrolės informacinė sistema (AAKIS) leidžia efektyviai ir patogiai pranešti apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. AAKIS sistemą galite atsiverti kompiuterio ir telefono naršyklėse – www.akis.am.lt.

AAKIS patogi tuo, kad ja galite naudotis ne tik per kompiuterį, bet ir per išmaniuosius telefonus su veikiančiu interneto ryšiu. Todėl pastebėjus pažeidimą iš karto sistemoje galite nurodyti vietos koordinates ir įvykio ar pažeidimo duomenis.

Aplinkosaugininkai pabrėžia, kad ypač svarbi informacija – tiksli pažeidimo vieta. Ją galima pažymėti sistemoje patalpintame žemėlapyje.

Taip pat ne mažiau svarbus asmens pranešančio apie įvykį ar pažeidimą telefono numeris. Pasitaiko, kad nurodytoje vietoje aplinkosaugos pareigūnai gali nieko nerasti, tad paliktas kontaktinis telefono numeris, palengvina aplinkosaugininkų darbą, jie gali kreiptis tiesiai į pranešėją ir pasitikslinti jo pateiktą informaciją.

Smalsūs pranešėjai, norintys sužinoti savo pranešto pažeidimo ar įvykio baigtį, pildydami anketą turi nurodyti savo elektroninio pašto adresą ir pažymėti varnelę prie elektroninės anketos apačioje esančios grafos „Noriu gauti informacinius pranešimus apie pateiktą aplinkosauginį įvykį ar pažeidimą“.

AAKIS sistema puikiai tinkama pranešimams apie galimus nuotekų, kūrenimo, deginimo, atliekų pažeidimus. Tokiems pažeidimams, kuriems reikia nustatyti tikslią vietą, kaip rastos kilpos ar atliekų krūvos miške. Tačiau jei tai iš įvykio vietos sprunkantis automobilis, geriausia kreiptis skubiai ir skambinti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995. Jeigu pranešimas neskubus kviečiame naudotis AAKIS sistema –  www.akis.am.lt.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą