Buitis, Namai

Anukai kviečia senjorus eiti – akcija, skirta skatinti tarpusavio ryšį ir fizinę veiklą

Pirmosios masinės ėjimo varžybos senjorus nustebino malonia staigmena. Jau nuo šeštadienio startavo akcija „Anūkai kviečia senjorus eiti”. Šia iniciatyva renginio organizatoriai siekia vyresniuosius dar aktyviau įtraukti į fizinę veiklą bei skatinti tarpusavio ryšį tarp artimųjų.
Prieš pat Šv. Velykas startavusi akcija yra vykdoma ir tam, kad vis dar esant nemažai daliai senjorų, nesinaudojančių kompiuteriais, informacija apie renginį juos tikrai pasiektų. Ėjimo varžybų tinklalapyje atsirado speciali grafa, kurią paspaudę renginio dalyviai gali parašyti laišką seneliams – iki penkių sakinių kvietimo tekstą nurodant ir gavėjo adresą.
Pirmųjų masinio ėjimo varžybų organizatorė Vlada Musvydaitė sako, kad tai ne tik paskatins fizinį aktyvumą vyresnio amžiaus žmonių tarpe, bet ir leis neužmiršti artimų žmonių.
„Labai gaila, tačiau dažnai esame linkę pamiršti vyresniuosius, net jeigu jie yra artimi mūsų žmonės. Esame taip įsisukę į kasdienius reikalus, kad dažnai nė nepagalvojame nei kaip jiems sekasi, nei kaip jie jaučiasi, ką veikia. Šia iniciatyva mes siekiame senjorus paskatinti judėti ir nesedėti namuose. Taip pat šia akcija norime paraginti senjorų vaikus bei anūkus palaikyti su jais ryši bei neužmiršti jų”, – kalbėjo renginio organizatorė.
Vienas iš būsimų ėjimo varžybų dalyvių Algimantas R. teigia, kad šia galimybe jau pasinaudojo, o kaip didžiausią akcijos privalumą įvardija patrauklią pranešimo apie renginį funkciją senjorams.
„Kadangi turiu senelius, kurie gyvena kaime netoli Vilniaus, neturiu galimybės juos dažnai aplankyti. Todėl ši akcija yra puikus pavyzdys kaip kelias problemas galima įšspręsti vienu būdu. Šiandien vis dar daugeliui senolių nesinaudojant kompiuteriais, jų gaunamos informacijos laukas tampa gerokai siauresnis negu jaunų žmonių. Apie įvairius renginius daugiausiai galima sužinoti internete, todėl ši informacija senjorų paprastai nepasiekia. Kodėl gi jų neinformavus jiems įprastu ir artimu širdžiai būdu parašant jiems kvietimo laišką, kurį jie tikrai pamatys savo pašto dėžutėse? „, – teigė Algimantas.
Senjorai bus nustebinti ne tik laišku pašto dėžutėje. Penkių tūkstančių žingsnių zonoje, Pūčkorių sode, bus vedamos specialios mankštos vyresnio amžiaus žmonėms. Kartu su kineziterapeutais užsiėmimus vesianti trenerė Svetlana Musvydaitienė sako, kad kiekvienas vyresnio amžiaus žmogaus turėtų išmokti tinkamai mankštintis.
„Varžybų metu mokysiu senjorus tam tikrų apšilimo subtilybių – kaip nepersistengiant išjudinti savo kaulus, sąnarius bei sustiprinti raumenyną. Kiek vėliau norėčiau juos išmokyti taisyklingo vaikščiojimo su šiaurietiško ėjimo lazdomis, tai yra rankų ir kojų derinimo, sinchroniškumo fizinės veiklos metu. Tai labai svarbu, ypatingai vyresnio amžiaus žmonėms, nes fizinė veikla gelbsti nuo kaulų, sąnarių problemų, raumenų nykimo”, – tvirtino specialistė.
Kvieskite senelius ir dalyvaukite pirmosiose Proenzi ArthroStop masinio ėjimo varžybose Lietuvoje. Jos vyks balandžio 16d., 12val. Pavilnių regioniniame parke, Vilniuje. Prisijunkite!

Parašykite komentarą