Laisvalaikis

Antrosios pusės paieškos pažinčių svetainėse gali kainuoti brangiau, nei planavote

Artėjant Valentino dienai pažinčių svetainės ir mobiliosios programėlės vilioja neturinčius antrosios pusės bandomosiomis narystėmis ir nuolaidų pasiūlymais. Tačiau ir čia reikia būti budriems, nes mėgstantys pažintis megzti virtualiai gali pakliūti į spąstus.

Dažniausiai problemų vartotojams kyla, kai paaiškėja, kad svetainių ar programėlių prenumeratos brangesnės, nei tikėtasi, ar atsiranda keblumų jų atsisakant. 

Į Europos vartotojų centrą (ECV) Vokietijoje kreipėsi vartotojas, kuris už šešių mėnesių narystę kitoje ES šalyje registruotoje pažinčių svetainėje sumokėjo 329 eurus. Asmuo atsisakė sutarties praėjus 5 dienoms nuo sudarymo ir svetainėje užmezgė ne daugiau kaip 15 kontaktų, tačiau bendrovė už paslaugas pareikalavo sumokėti 247 eurus. Galiausiai, padedamas EVC, vartotojas pinigus atgavo. 

„Būtina įsidėmėti pagrindinę taisyklę – vartotojas turi teisę atsisakyti internetu sudarytos sutarties per 14 dienų, o paslaugos teikėjas privalo grąžinti sumokėtą narystės mokestį. 

Tačiau, kalbant apie registraciją pažinčių svetainėse, svarbus vienas aspektas: jei vartotojas per tą laiką peržiūri kitų narių profilius ar su jais susisiekia, paslaugos teikėjas nurodo, kad vartotojas jau pradėjo naudotis paslauga ir turi sumokėti kompensaciją, kuri gali sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. narystės mokesčio. Bendrovės tokią sumą pateisina tuo, kad svarbu ne sutarties trukmė, o kiek kontaktų asmuo per tą laikotarpį galėjo užmegzti“, – komentavo EVC Lietuvoje vedėja dr. Raimonda Balnienė. 

Kitas svarbus dalykas – narystės pažinčių svetainėje nutraukimas. Kai kur, pavyzdžiui, Vokietijoje, sutartis savaime pratęsiama, jei vartotojas jos per tam tikrą laikotarpį neatsisako. Austrijoje paslaugos teikėjas sutarties pabaigoje primena vartotojui dėl sutarties atnaujinimo. Tam tikrais atvejais sutartis dėl narystės galioja tik iš anksto sutartu laikotarpiu. 

Jei apsisprendėte registruotis pažinčių svetainėse, EVC Lietuvoje pataria įsidėmėti kelias taisykles: 

  • Dar prieš užsiregistruodami pasidomėkite sutarties trukme ir atsisakymo galimybe.
  • Prieš pasirašydami sutartį atidžiai ją perskaitykite. Dažnai profilio pašalinimas iš sistemos nenutraukia narystės, o sutarties nutraukimo sąlygos pateikiamos mažesniu šriftu.
  • Jei netrukus po registracijos pastebėsite, kad paslauga neatitinka jūsų lūkesčių, nesinaudokite ja ir raštu paprašykite nutraukti sutartį. Rašto kopiją išsaugokite. Tai gali padėti išvengti narystės mokesčio ar jį sumažinti. Iš anksto sužinokite kompensacijos sumą. 

EVC teisininkai atkreipė dėmesį, kad vartotojai dažnai kreipiasi pagalbos į Europos vartotojų centrų tinklą (ECC-Net), kurio specialistai teikia nemokamą pagalbą nepavykus susitarti su pardavėju/paslaugos teikėju, kai šis registruotas kitoje ES šalyje, Norvegijoje, Islandijoje ar Jungtinėje Karalystėje.

O jei esate iš tų, kuriems pažintis svetainėje buvo sėkminga, ir šįkart Valentino dienai renkate dovaną, žinokite, kad pardavėjui negalėsite grąžinti pagal individualų užsakymą pagamintų gaminių. Taip pat – fizinėje parduotuvėje pirktos kosmetikos, parfumerijos, apatinio trikotažo, tauriųjų metalų gaminių. Tiesa, ši taisyklė negalioja perkant internetu. Tokiu atveju  prekes galėsite grąžinti per 14 dienų, jei jos nepažeistos, neišpakuotos, nenaudotos ir nesugadintos.

Šis pranešimas buvo finansuojamas Europos Sąjungos Vartotojų Programos (2014-2020).

Pranešimo turinys atspindi tik autoriaus poziciją bei yra jo atsakomybė; tai negali būti vertinama kaip atspindinti Europos Komisijos ir/ar Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomosios agentūros (CHAFEA) ir/arba jos teisių perėmėjos Europos inovacijų tarybos ir MVĮ reikalų vykdomosios įstaigos (EISMEA) ar kitos Europos Sąjungos institucijos poziciją. Europos Komisija ir Agentūra neprisiima jokios atsakomybės už pateiktos informacijos panaudojimą.

Pranešimą paskelbė: Rasa Tiaškevičienė, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Parašykite komentarą