Laisvalaikis

Antrojo karantino tendencijos: lietuviai ruošiasi kokybiškam darbui ir mokslui namuose

Lietuvoje prasidėjus antrajam visuotiniam karantinui, didžioji dalis gyventojų ir vėl savo darbo bei mokymosi vietas perkėlė į namus. Dėl šios priežasties gerokai išaugo namų biuro baldų ir elektronikos pardavimai. Per pirmąjį karantiną bandę tiesiog prisitaikyti, šį kartą lietuviai kur kas daugiau dėmesio skiria komfortui.

Namuose – ir biuras, ir mokslo klasė

Dabar, kai daugeliui namai vėl tapo ne tik poilsio, bet ir darbo, mokslo, sporto ar pramogų vieta, gyventojai suskubo įsigyti naujų baldų. „Pigu.lt“ rinkodaros vadovas Ernestas Kačerauskas teigia, kad, lyginant su šių metų kovo mėnesiu, biuro kėdžių pardavimai spalį išaugo ketvirtadaliu, o rašomųjų stalų – daugiau nei dvigubai. Tiesa, pastebima, kad šįkart gyventojai investuoja ir taip stengiasi užsitikrinti komfortą, pasikeitus gyvenimo ritmui.

„Jei pavasarį gyventojai tiesiog bandė prisitaikyti prie naujos ir netikėtos realybės, antrojo karantino metu pirkiniai labiau apgalvoti, daugiau dėmesio skiriama kokybei ir patogumui. Didesni pardavimai susiję ir su artėjančiu šventiniu laikotarpiu, kai specialios kėdės ir stalai, skirti kompiuteriniams žaidimams, vis dažniau įsigyjami Kalėdų dovanoms. Štai žaidimams tinkamų kėdžių dalis tarp visų parduodamų kėdžių, manome, išaugs iki penktadalio. Vidutiniškai kėdžių ir stalo komplektui šiuo metu klientai skiria apie 200 eurų. Prognozuojame, kad per lapkričio ir gruodžio mėnesius apskritai biuro baldų pardavimai išaugs dar 50 proc.“, – sako E. Kačerauskas.

Papildomai, „Pigu.lt“ pastebi išaugusią fotelių su poilsio mechanizmu, kitaip vadinamų reglainerių, paklausą. Tarp klientų populiarūs tampa ir padėklai ar sulankstomi staliukai nešiojamiesiems kompiuteriams, kurie leidžia ir mėgautis foteliu, ir dirbti vienu metu.

Investuoja ir į elektronikos prekes

Moksleiviams ir studentams pradėjus mokytis iš namų, rinkoje jaučiamas pigesnio segmento nešiojamų kompiuterių trūkumas. Asortimentas, lyginant su praėjusiais metais, yra mažesnis, bet, anot pašnekovo, siekia tūkstantį modelių.

„Pastebėjome, kad klientai pradėjo rinktis aukštesnės klasės, lengvesnius bei geresnių techninių specifikacijų kompiuterius. Taip pat, kaip ir iki pandemijos, išlieka ganėtinai aukštas susidomėjimas žaidimams skirtais nešiojamais kompiuteriais“, – teigia „Pigu.lt“ rinkodaros vadovas.

Jis priduria, kad pirkėjai vis dažniau įsigyja ir didesnės įstrižainės monitorius, kurie gali pasitarnauti mokslui, žaidimams, žiūrėti internetinę televiziją ar filmus.

Darbo susirinkimams, sporto treniruotėms ir moksleivių pamokoms persikėlus į virtualią erdvę, įspūdingai išaugo ir tam reikalingų internetinių (angl. web) kamerų pardavimai. Lyginant su šių metų pavasariu, jie spalį šoktelėjo 4 kartus, o lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – net 10 kartų. 

Namams atnaujinti – apgalvoti sprendimai

Viena iš apgalvotų pirkinių krepšelio prekių šiuo metu yra apsauginis kilimėlis darbo kėdei. Tam, kad ratukai nesubraižytų grindų, „Pigu.lt“ klientai vis dažniau perka šiuos gaminius. Na, o norintiems produktyviai dirbti ir mokytis iš namų, „Pigu.lt“ prekybos centru internete kartu su interjero dizainerė Dace Stalbuniece taip pat pataria atkreipti dėmesį ne tik į naujų stalo ar kėdžių įsigijimą, bet ir erdvės išplanavimą.

„Produktyviam darbui reikalinga apgalvota erdvė, nes kartais ir maži sprendimai gali padėti geriau susikaupti. Turi netrūkti šviesos, taip pat reikėtų pagalvoti ir apie vietą, kur būtų galima planuotis dienos ar savaitės darbus. Tam labai tiktų magnetinės lentos ar ant sienos klijuojami specialūs lipdukai. Tokios priemonės padėtų ne tik aiškiau matyti darbinius tikslus, bet ir vaikams sekti namų darbų ar atsiskaitymų datas“, – pataria interjero dizainerė. 

Pranešimą paskelbė: Rasa Aleškevičiūtė, UAB „Gravitas Partners”

Parašykite komentarą