Transportas

Antras „Bolt“ paspirtukų gyvenimas: papuošalai iš jų sulaukia susidomėjimo

Kur savo dienas baigia senas Jūsų automobilis? O kokia jo konstrukcijų dalis gali būti panaudota antrą kartą? Atrodo, kad naujos kartos transporto priemonės meta iššūkį tradicinėms ir šioje srityje: susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ elektriniai paspirtukai, savo amžių atitarnavę įvairiuose Europos miestuose, prikeliami naujai paskirčiai. Žinomas Estijos juvelyras Tanel Veenre neseniai pristatė papuošalų kolekciją „Hardwear“. Šiais auskarais, apyrankėmis ir pakabukais, dar menančiais žaliuosius paspirtukus, jau prekiaujama internete, o kaina svyruoja nuo 40 iki 90 eurų už vienetą.

Pasak projekto autorių, tokiu būdu siekiama ieškoti vis naujų būdų utilizuoti naudojimui nebetinkamą transporto infrastruktūrą. Paprastai, moduliniu principu pagaminti paspirtukai yra atnaujinami – pakeičiama nebetinkama dalis, tačiau jeigu po penkerių eksploatacijos metų to padaryti nebepavyksta – paspirtukai išmontuojami ir perdirbami.

„Žinome, kad didelei daliai mūsų vartotojų yra svarbus būtent aplinkosaugos aspektas. Jie renkasi keliones paspirtuku ne vien dėl patogumo, bet ir norėdami kasdien padėti planetai, todėl svarbu ne vien, kuo juda paspirtukas, bet ir kas su juo nutinka pasibaigus eksploatacijai“, – sako Justė Ivaškevičiūtė, „Bolt“ marketingo vadovė Lietuvoje.

Pasak jos, kolekcijos idėja apjungia du terminus – „hardware” (angl. – įranga) ir „wear“ (angl. – dėvėti) – į naująjį „Hardwear“. Tikimasi, kad toks pavyzdys dizaino srityje gali virsti nauja tendencija. Toliau naudoti „Bolt“ paspirtukų dalis savo kūryboje žada ir papuošalų kolekcijos autorius.

El. paspirtukai, o dabar ir naujieji papuošalai, gaminami iš termiškai apdoroto aliuminio, taip pat naudojamo ir lėktuvų gamyboje. Tai itin patvari medžiaga, tačiau keturis kartus lengvesnė už sidabrą, todėl vos nuo 5 iki 13 gramų sveriančius gaminius pažeisti itin sunku, taip pat jie atsparūs blukimui ir rūdims.

Ruošdamas medžiagą papuošalams juvelyras pirmiausia pašalindavo žalią el. paspirtukų spalvą – taigi pirkėjus pasiekė skirtingų spalvų dirbiniai. Taip pat buvo panaudotos ir šviesą atspindinčios paspirtukų dalys, nuo šiol tapsiančios akcentu tiek šokių aikštelėje, tiek pėsčiųjų perėjoje tamsiu paros metu.

Lietuvos vartotojai turėsi galimybę laimėti „Hardwear“ papuošalą specialios loterijos metu „Bolt“ paskyroje socialiniame tinkle „Instragram“ arba įsigyti Tanel Veenre dirbinių parduotuvėje adresu: https://tanelveenre.com/tootekategooria/bolt-hardwear/.

Šiuo metu „Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Trakų, Kazlų Rūdos gyventojai ir šių miestų svečiai.

 

Parašykite komentarą