Transportas

Anris Leimanis paskirtas „RB Rail AS“ stebėtojų tarybos pirmininku

Anris Leimanis, Latvijos deleguotas eiti už „Rail Baltica“ projektą atsakingos įmonės „RB Rail AS“ stebėtojų tarybos nario pareigas, buvo paskirtas šios tarybos pirmininku. Pirmininko pavaduotojais tapo Ahti Kuningas ir Karolis Sankovski.

Anri Leimanis yra patyręs korporatyvinio valdymo ekspertas, kuris „RB Rail AS“ stebėtojų tarybai priklauso nuo 2019-ųjų birželio. Būdamas pirmininku, jis daugiausiai dėmesio kreips į „RB Rail AS“ korporatyvinės strategijos ir tikslų atnaujinimą, valdybos stiprinimą aukšto lygioprofesionalais ir efektyvaus vadybos darbo rezultatų užtikrinimą. Be to, Anrio Leimanio vadovaujama stebėtojų taryba iš naujo įvertins organizacinę įmonės struktūrą, tam, kad ji atitiktų dabartinę „Rail Baltica“ projekto brandos stadiją, įvertins galimybes patobulinti rizikų valdymo sistemą ir daug dėmesio skirs komunikacijai su projekte dalyvaujančiomis šalimis, ES institucijomis, tiekėjais ir „RB Rail AS“ darbuotojais.

„2019-ųjų baigoje „RB Rail AS“ stebėtojų taryba, sutarusi su projekto suinteresuotomis šalimis, sudarė sąlygas pagreitinti projekto įgyvendinimą svariai padidindama įmonės biudžetą ir darbuotojų skaičių taip, kad tai atitiktų dabartinę projekto vystymo stadiją. „RB Rail AS“ suteikti visi reikalingi resursai 2020-aiais vykdyti detalųjį techninį pagrindinės linijos projektavimą ir sutelkti dėmesį į efektyvių projekto statybos etapo strategijų parengimą, įskaitant ir statybos darbų ir medžiagų pirkimus. Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių, ministerijų bei Europos Komisijos pastangomis „Rail Baltica“ projektas pasiekė vėlyvą brandos stadiją“,- sako A. Leimanis.

Apie Anrį Leimanį

Be pareigų „RB Rail AS“, Anri Leimanis taip pat užima didžiausio Latvijos mobilaus ryšio operatoriaus „Latvijas Mobilais Telefons (LMT)“ nepriklausomo stebėtojų tarybos vicepirmininko postą. Užsiimdamas visuomenine veikla, Anri Leimanis vadovauja Latvijos PPP asociacijai ir aktyviai dalyvauja įvairių kitų NVO veikloje. Iki šio paskyrimo, Anri Leimanis užėmė įvairias vadovo pozicijas „Lattelecom Group“ įmonėse. Jis taip pat 13 metų buvo „AS First Closed Pension Fund“ valdybos pirmininkas.

Anri Leimanis turi JAV „University of the Pacific, McGeorge School of Law“ teisės magistro laipsnį ir „Riga Business School, Latvija“ verslo administravimo magistro laipsnį. Jis atliko korporatyvinio valdymo tyrimus Oksfordo universiteto Šv. Jono fakultete. Anri Leimanis yra tarptautinio valdybos nario (2017 m.) ir pirmininko (2019) programų „Baltic Institute of Corporate Governance“ absolventas. Vykdydamas akademinę veiklą ir rengdamas savo mokslų daktaro disertaciją, Anri Leimanis tyrinėja tarptautinę teisinę dirbtinio intelekto terpę.

Apie „RB Rail AS“ stebėtojų tarybą

Stebėtojų tarybą sudaro šeši nariai – po du trejų metų kadencijai paskiria kiekvienas akcininkas. Estijos akcininkai paskyrė Ekonomikos ir transporto ministerijos generalinio transporto sekretoriaus pavaduotoją Ahti Kuninką ir patarėją Antį Moppel. Latvija paskyrė Latvijos Transporto ministerijos sekretoriaus pavaduotoją Ligitą Austrupę ir nepriklausomą narį Anrį Leimanį. Lietuva – „Rail Baltica Statyba“ vadovą Karolį Sankovki ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininką Romą Švedą.

 „RB RAIL AS“

„RB Rail AS“ yra bendra Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos įmonė, įsteigta įgyvendinti „Rail Baltica“ projektą – sukurti greitojo geležinkelio infrastruktūrą nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. „RB Rail AS“ yra projekto „Rail Baltica“ centrinis koordinatorius, atsakingas už globalaus projekto projektavimą, statybą ir rinkodarą.

Plačiau apie „Rail Baltica“ projektą: www.railbaltica.org

Pranešimą paskelbė: Dominykas Jakštas, UAB „Fabula ir partneriai“

Parašykite komentarą