Verslas

„Alma littera“ grupė sutarė parduoti leidyklą „Šviesa“

Didžiausia Baltijos šalių knygų leidybos ir prekybos įmonių grupė „Alma littera“ parduoda vadovėlių ir mokomosios literatūros leidyklą „Šviesa“, kuri grupei priklausė nuo 2002 m. Naujuoju leidyklos savininku po sandorio taps investicijų bendrovė „Žabolis ir partneriai“.

Planuojamas sandoris bus užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą. Po įsigijimo „Šviesos“ strateginės kryptys nesikeis ‒ ji ir toliau kurs pažangų edukacinį turinį šalies mokytojams ir mokiniams. 

 „Alma littera“ grupės įkūrėjas ir akcininkas Arvydas Andrijauskas teigia, kad prie sprendimo perleisti „Šviesą“ naujam savininkui eita palaipsniui.   

„Šviesa“ beveik dvidešimt metų buvo „Alma littera“ dalimi. Per tą laiką ji reikšmingai atnaujino veiklos principus, siūlomus produktus, ėmė vystyti pažangias metodikas ir išplėtė veiklos spektrą. Šiandien, vertinant visos Europos kontekste, ji yra pažangi privati edukacinio turinio leidykla.

Esu įsitikinęs, kad ir „Alma Littera“ įmonių grupei, ir „Šviesos“ leidyklai atėjo metas naujam etapui. Naujasis savininkas turi patirties intelektualių verslų vystyme ir švietimo inovacijų srityje, o tai leidyklai leis toliau stiprėti su nauja energija ir naujomis idėjomis, kurios bus naudingos šalies švietimo sistemai“, ‒ sako A.  Andrijauskas.

„Žabolis ir partneriai“ grupė aktyviai investuoja į skaitmeninės ir žiedinės ekonomikos bei miestų plėtros projektus bei bendroves. Švietimo srityje grupė nuosekliai veikia jau 10 metų – ji kuria skaitmenines mokymosi platformas bei mokomąjį turinį.

Anot „Alma Littera“ įmonių grupės įkūrėjo A. Andrijausko, dabar yra tinkamas metas pokyčiams, nes jaučiamas stiprus poreikis tradicinį edukacinį turinį vystyti kartu su skaitmeninėmis technologijomis ir taip kurti naujos kartos integruotus edukacinius projektus. Jiems teks didelis vaidmuo kuriant būsimus ugdymo turinio sprendimus.

Leidykla „Šviesa“ bendradarbiauja su universitetais, taip pat yra Europos mokomosios literatūros grupės EEPG narė. Leidyklos gebėjimas kurti inovatyvų turinį pripažintas ir tarptautiniu mastu – 2021 m. „Šviesos“ edukacinis leidinys „STEAM užduočių sąsiuvinis 5–6 klasei“ pelnė auksinį įvertinimą prestižiniuose Europos mokomojo turinio apdovanojimuose BELMA. Anksčiau leidykla taip pat yra gavusi ne vieną sidabro, bronzos ar specialųjį prizą už modernų ir netradicinį požiūrį į edukacinį turinį. 

Pranešimą paskelbė: Tomas Andriukonis, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą