Įvairenybės

„Akropoliuose“ – elektros tiekėjo „Elektrum“ salelės

Elektros energijos tiekėja „Elektrum Lietuva“ atidaro pirmąsias šalyje elektros pardavimo saleles, kurios įsikurs „Akropoliuose“ Vilniuje, Klaipėdoje bei Kaune.

Pirmoji elektros pardavimo salelė ketvirtadienį pradeda veikti Vilniaus „Akropolyje“, kitos dvi bus atidarytos „Akropoliuose“ Klaipėdoje (rugsėjo 23 dieną) ir Kaune (rugsėjo 25 dieną). „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga sako, kad atsiveriant rinkai elektra taps įprasta konkurencinga preke, todėl pasirinktas šalyje dar neįprastas jos pardavimo modelis – siūlyti elektrą šalia kitų vartotojams įprastų prekių ir paslaugų.

„Liberalizuojant elektros rinką daugiausiai elektros sunaudojantys buitiniai vartotojai jau gali savarankiškai rinktis jos tiekėją. Laipsniškai tokia galimybė bus suteikta visiems 1,6 mln. privačių elektros vartotojų – elektra taps preke, kurios pardavėjai konkuruos tarpusavyje, kaip ir visi kiti prekių bei paslaugų pardavėjai. Valstybiniam elektros tiekėjui nuėjus klientų aptarnavimo vietų konsolidavimo keliu, mes renkamės būti kuo arčiau vartotojo ir tapti ypač lengvai pasiekiami“, – teigia M. Giga.

Pasak „Elektrum Lietuva“ vadovo, „Akropoliai“ pasirinkti todėl, kad tai yra pirmaujantys prekybos ir pramogų centrai, kuriuos kiekvienais metais aplanko milijonai lankytojų. Be to, jie yra sukūrę ypač plačią aptarnavimo infrastruktūrą, kuri vartotojui leidžia vienoje vietoje patenkinti iš esmės visus poreikius: nuo prekių, paslaugų, maitinimo iki laisvalaikio ir pramogų.

„Prekybos centrai užtikrina lankstų darbo laiko diapazoną – tai leidžia atliepti vartotojų poreikius. Be to, į didelius prekybos centrus atvykę apsipirkti ar pramogauti esame įpratę čia tvarkytis bankinius, draudimo, kasdienių technologijų ir kitus reikalus, tad  elektros pardavimo salelės tinkamai papildys svarbiausių paslaugų spektrą. Prekybos centruose būsime pirmieji iš elektros tiekėjų, tačiau nemaža tikimybė, kad ir kiti elektros rinkos dalyviai paseks mūsų pavyzdžiu“, – sako M. Giga.

Pirmuoju rinkos liberalizavimo etapu šiais metais, tiekėją turės pasirinkti daugiausiai – 5000 kWh ar daugiau per metus – elektros energijos suvartojantys buitiniai vartotojai. Tokių gyventojų priskaičiuojama per 98 tūkst., jie sudaro 5,8 proc. visų buitinių elektros energijos vartotojų.

Nuo rugsėjo šių vartotojų duomenys perduoti nepriklausomiems tiekėjams, kurie gali teikti savo pasiūlymus. Vartotojai, nenorintys perduoti savo duomenų, gali savo iniciatyva kreiptis į norimą tiekėją ir sudaryti sutartį su juo iki gruodžio 10 dienos. Iki šio termino nepasirinkę naujo tiekėjo, didieji buitiniai vartotojai už elektrą kitąmet mokės daugiau – 25% didesnę kainą už biržos vidurkį, papildomai sumokant už elektros energijos persiuntimą ir su tuo susijusias paslaugas.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos paskelbtais duomenimis, liepos mėn. pabaigoje elektrą gyventojams teikė visuomeninis tiekėjas ir keturi nepriklausomi tiekėjai. Pagal buitinių vartotojų skaičių ir patiektą elektros energijos kiekį „Elektrum Lietuva“ užėmė didžiausią rinkos dalį iš nepriklausomų tiekėjų.

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Įmonių grupė pagamina daugiausiai žaliosios energijos Baltijos šalyse, o Europoje patenka į TOP3 „žaliausių“ gamintojų sąrašą. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą 7800 įmonių bei daugiau nei 1000 namų ūkių, tiekia dujas beveik 150 bendrovių, yra įrengusi beveik 300 saulės jėgainių.

Apie bendrovę:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Įmonių grupė pagamina daugiausiai žaliosios energijos Baltijos šalyse, o Europoje patenka į TOP3 „žaliausių“ gamintojų sąrašą. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą 7800 įmonių bei daugiau nei 1000 namų ūkių, tiekia dujas beveik 150 bendrovių, yra įrengusi beveik 300 saulės jėgainių.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą