Studijos

Aiškėja universitetų reorganizavimo planai: LEU ir ASU jungti prie VDU, ŠU – prie VU

Seimas antroje (svarstymo) stadijoje pritarė siūlymams reorganizuoti Lietuvos universitetus – Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginsio universitetus prijungiant prie Vytauto Didžiojo universiteto, o Šiaulių universitetą – prie Vilniaus.

Sprendimas priimtas 43 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams balsavus už pirmu atveju, o 41 už, 3 susilaikius ir 1 balsavus prieš antru atveju.

„Vykdant ankstesnį susitarimą Lietuvos edukologijos universitetas ir Aleksandro Stulginskio universitetas reorganizuojami prijungimo prie Vytauto Didžiojo universiteto būdu. Tam Seimas tvirtina reorganizavimo sąlygas ir planą. Kaip ir planuota, Šiaulių universitetas reorganizuojamas prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu ir iki šių metų spalio 10 dienos Seimui turi būti pateiktas universitetų reorganizavimo planas bei reorganizavimo sąlygos“, – sakė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

Posėdžio protokolas ir balsavimų duomenys – http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15275&p_k=1&p_a=sale_klaus_detaliau&p_kl_stad_id=-68624.

Pranešimą paskelbė: Liutauras Ulevičius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Parašykite komentarą