Verslas

„airBaltic“ 2024 m. I ketv. fiksavo EBITDAR ir pajamų rekordus

Ryga. Šiandien vykusiame Latvijos oro linijų bendrovės „airBaltic“ investuotojams skirtame pokalbyje prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas kartu su valdybos nariais – finansų direktoriumi Vitoldu Jakovlevu ir vykdomuoju direktoriumi Paulu Cālīčiu – pristatė bendrovės 2024 m. pirmojo ketvirčio finansinius rezultatus. Apskritai „airBaltic“ išlaikė gerų verslo ir veiklos rezultatų trajektoriją, tęsdama rekordinius 2023 m. rezultatus.

Remiantis neaudituotais duomenimis, oro transporto bendrovė pasiekė rekordines pirmojo ketvirčio pajamas – daugiau nei 132 mln. eurų, t. y. 27 proc. daugiau nei 2023 m., kartu su keleivių skaičiumi, kuris pasiekė dar vieną istorinę viršūnę ir padidėjo 20 proc. „airBaltic“ I ketvirtį baigė su 17,1 mln. eurų EBITDAR, kuris, palyginti su 2023 m. I ketvirčiu, pagerėjo maždaug 19,5 mln. eurų. Šių metų EBITDAR yra naujas visų laikų oro bendrovės pirmojo ketvirčio veiklos rezultatų rekordas.

„Dabartiniai rezultatai rodo, kad šis ketvirtis buvo teigiamas, nes padaugėjo skrydžių, pagerėjo veikla ir buvo skiriamas didelis dėmesys klientų aptarnavimui. Šie patobulinimai sėkmingai pritraukė daugiau keleivių ir sustiprino mūsų rezultatus. Nepaisant laimėjimų, oro linijų bendrovė patyrė grynųjų nuostolių, visų pirma dėl sezoninių svyravimų ir numatomų pajėgumų apribojimų, susijusių su numatomu „Pratt & Whitney“ variklių trūkumu 2024 m. Nepaisant to, tai neturi įtakos mūsų bendroms metų gairėms. Be to, šio ketvirčio rezultatai atitinka vadovybės lūkesčius, todėl mūsų metų prognozės išlieka optimistinės“, – teigia „airBaltic“ prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„Žvelgdami į ateitį, toliau sėkmingai einame link galimo pirminio viešo akcijų siūlymo jau antrąjį šių metų pusmetį. Mūsų pagrindiniai tikslai nesikeičia – užtikrinti geriausią susisiekimą iš Baltijos šalių, taip pat gerinti keleivių patirtį ir iš esmės prisidėti prie ekonomikos augimo“, – išskiria M. Gaussas.

Per pirmuosius tris 2024 m. mėnesius „airBaltic“ skraidino 926 tūkst. keleivių, t. y. 20 proc. daugiau nei per tą patį 2023 m. laikotarpį. Bendras per pirmąjį ketvirtį atliktų skrydžių skaičius išaugo 11 proc. iki 9,6 tūkst.

Ženkliai pagerėjo ir bendras „airBaltic“ veiklos pajėgumas – tai rodo 30 proc. padidėjęs turimų sėdimųjų kilometrų (angl. available seat kilometers, ASK) skaičius – iki 1,9 mlrd. vietų, palyginti su 1,5 mlrd. vietų 2023 m. I ketvirtį. Aviakompanijos apkrovos koeficientas pagerėjo nuo 71 proc. iki 75,9 proc. ir taip pat pasiekė geriausius visų laikų I ketvirčio rezultatus. Bendras skrydžių skaičius, įskaitant ACMI, 2024 m. I ketvirtį padidėjo iki 12,3 tūkst. skrydžių, palyginti su 11,4 tūkst. tą patį ketvirtį pernai, t. y. padidėjo 8 proc.

Svarbu paminėti, kad lygiagrečiai gegužės pradžioje „airBaltic“ sėkmingai išplatino 340 mln. eurų vertės 14,50 proc. 5,25 metų (5 metų ir 3 mėnesių) trukmės pirmaeilių užtikrintų obligacijų emisiją. Tai didžiausia Latvijos įmonių obligacijų emisija. Sandorį palankiai įvertino tiek tarptautinė, tiek vietos investuotojų bendruomenė, taip pat Latvijos valstybė, todėl galutinė emisija buvo paskirstyta daugiau nei 100 pirmaujančių pasaulio institucinių investuotojų iš daugiau nei 20 šalių 3 žemynuose. Obligacijų paklausa viršijo pasiūlą, o galutinis užsakymų portfelis viršijo 800 mln. eurų.

Šį vasaros sezoną „airBaltic“ siūlo 15 naujų maršrutų iš Rygos, Talino, Vilniaus ir Tamperės, taip išplėsdama savo skrydžių tinklą į Vidurio ir Pietryčių Europą.

Rodiklis

1 ketv. 2024

1 ketv. 2023

Pokytis

Pajamos

132.3 mln. eurų

104.0 mln. eurų

27%

EBITDAR

17.1 mln. eurų

(2.3) mln. eurų

19.5 mln.

Grynasis pelnas / (nuostoliai)

(40.6) mln. eurų

(10.3) mln. eurų

(30.3) mln.

Keleiviai

926 tūkst.

770 tūkst.

20%

Visi skrydžiai (įskaitant ACMI)

12.3 tūkst.

11.4 tūkst.

8%

Skrydžiai

9.6 tūkst.

8.7 tūkst.

11%

ASK (mlrd.)

1.9 mlrd.

1.5 mlrd.

30%

Apkrovos koeficientas (%)

75.9%

71%

4.9pp

Visą ataskaitą galima rasti čia: https://investors.airbaltic.com/en/

„airBaltic“ iš Vilniaus, Rygos, Talino, Tamperės ir, sezoniškai, Gran Kanarijos, skraidina daugiau nei 130 krypčių Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir Kaukazo regione. Visą „airBaltic“ skrydžių tvarkaraštį ir bilietus galima rasti bendrovės tinklalapyje www.airbaltic.com.

Apie „airBaltic“:

„airBaltic“ („Air Baltic Corporation AS“) yra 1995 m. įsteigta akcinė bendrovė. Pagrindinė jos akcininkė yra Latvijos valstybė, kuriai priklauso 97,97 proc. akcijų, o kitiems akcininkams – 2,03 proc. „airBaltic“ siūlo skrydžius į daugiau nei 70 Europos, Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir Kaukazo regiono miestų. Per pastaruosius 28 metus „airBaltic“ tapo stipria ir tarptautiniu mastu pripažinta oro transporto bendrove, kurioje dirba daugiau nei 2 500 darbuotojų. Oro bendrovės „airBaltic“ parką sudaro 47 orlaiviai „Airbus A220-300“, todėl šis orlaivių parkas yra vienas jauniausių Europoje. Aviakompanija yra gavusi tarptautinius apdovanojimus už kompetenciją, novatoriškas paslaugas ir reikšmingus pasiekimus. Dvejus metus iš eilės „Skytrax“ apdovanojo „airBaltic“ kaip geriausią oro transporto bendrovę savo regione. Be to, 2022 m. Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) skyrė „airBaltic“ įvairovės ir įtraukties komandos apdovanojimą. 2023 m. oro transporto bendrovė gavo geriausio keleivių salono aptarnavimo Europoje „APEX Passenger Choice“ apdovanojimą.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR, UAB

Parašykite komentarą