Įvairenybės

ACER išleido atnaujintas gaires dėl REMIT ataskaitų ir duomenų teikimo

Europos Sąjungos Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra (ACER) praneša, kad po penkis mėnesius trukusių konsultacijų su įvairiomis suinteresuotomis šalimis, siekiant pagerinti REMIT duomenų ir ataskaitų teikimą, išleidžiamas naujas Pranešimų apie sandorius vartotojo vadovo leidimas (angl. Transaction Reporting User Manual (TRUM)) ir jo II-asis priedas.

Dokumente atlikti pakeitimai susiję su gairėmis dėl gamtinių dujų transportavimo sandorių pranešimo. II-asis priedas papildytas naujais pavyzdžiais kaip pranešti apie sandorius norint kuo labiau užtikrinti suinteresuotų šalių atitiktį REMIT reikalavimams.

ACER taip pat paskelbė 13-ą DUK leidimą dėl REMIT sandorių pranešimų, o taip pat ir 27-ą Klausimų–atsakymų apie REMIT leidimą. Atnaujintas DUK leidimas yra papildytas naujais dažniausiai užduodamais klausimais siekiant geriau suprasti prekybos tendencijas ES rinkose. Klausimų–atsakymų apie REMIT dokumente atnaujinimais patikslinta informacija apie tris temas – apie viešai neatskleistos informacijos atskleidimą, kilmės garantijas ir energijos telkėjus. Šis atnaujinimas atliktas koordinuojantis su nacionalinėmis reguliavimo institucijomis.

Visi šie dokumentai yra pasiekiami per naująją REMIT žinių duomenų bazę (angl. knowledge base). Ši duomenų bazė yra susieta ir pasiekiama per ACER internetinę svetainę.

Pranešimą paskelbė: Eglė Juozėnaitė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą