Įvairenybės

AB „Energijos skirstymo operatorius“ perskaičiuos sumą, kurią vartotojas skolingas už elektros energiją

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo L. B.-M. ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl skolos už elektros energiją, įpareigojo elektros energijos įmonę perskaičiuoti vartotojo suvartotą elektros energijos kiekį už laikotarpį nuo 2014 m. rugpjūčio mėn. iki 2016 m. kovo mėn.,  t. y. 2 mėn. trumpesnį, nei buvo apskaičiuota vartotojo skola.

VKEKK pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad AB „Energijos skirstymo operatorius“, patikrinęs elektros energijos apskaitos prietaisą, nustatė, kad jis neveikia, ir pakeitęs nauju perskaičiavo elektros energijos suvartojimą bei nustatė susidariusią skolą, kurią vartotojas turi sumokėti. Tačiau vartotojas su šia skola nesutinka, jo teigimu, AB „Energijos skirstymo operatorius“ darbuotojai turi prižiūrėti elektros energijos apskaitos prietaisų būklę ir, jeigu tai nėra daroma, už tai neturėtų mokėti vartotojas, todėl jam skola turi būti panaikinta arba sumažinta.

Tačiau VKEKK, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes ir atsižvelgusi į Energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos pateiktą išvadą, nustatė, kad nuo 2014 m. rugpjūčio mėn. vartotojo elektros energijos apskaitos prietaisas veikė su sutrikimais, jis fiksavo tik dalį suvartojamos elektros energijos kiekio (tai patvirtina ir ženkliai sumažėjęs elektros energijos suvartojimas, palyginus su įprastais kiekiais), todėl vartotojui elektros energijos suvartojimo perskaičiavimas turi būti atliktas nuo šio momento, atsitinkamai pritaikant tuo metu galiojusius elektros energijos tarifus.

Pranešimą paskelbė : Aistė Griškonytė, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Parašykite komentarą