Verslas

A. Armonaitė dalyvaus diskusijoje apie globalias puslaidininkių perspektyvas

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė antradienį dalyvaus Rytų Europos studijų centro rengiamoje nuotolinėje diskusijoje apie puslaidininkių pramonės įtaką geopolitiniams procesams ir pasidalins mintimis apie šių pasaulį keičiančių technologijų pramonės kūrimo Lietuvoje perspektyvas. 

Diskusijoje su ministre dalyvaus Užsienio politikos tyrimų instituto (JAV) Eurazijos programų vadovas,  bestselerio „Chip War: The Fight for the Critical Technology“ autorius Chrisas Milleris, o diskusiją ves Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Azijos studijų ir tarptautinės politikos docentas Konstantinas Andrijauskas. 

Renginyje bus aptariamas puslaidininkių vaidmuo Kinijos ir JAV santykiuose bei Rusijos ir Ukrainos kare,  ministrė A. Armonaitė taip pat pasidalins įžvalgomis apie Lietuvos ambicijas bei technologines ir žmogiškąsias šalies galimybes įsitvirtinti šiame globaliu mastu perspektyviame puslaidininkių sektoriuje. 

„Puslaidininkių paklausa pasaulyje yra milžiniška, jie yra šio amžiaus auksas, o mūsų tikslas – kad Lietuva surastų savo nišą šioje strateginėje rinkoje. Neseniai užsimezgęs bendradarbiavimas su Taivanu – tarsi laimėtas loterijos bilietas tam, kad puslaidininkių pramonė taptų tokia pat Lietuvą garsinančia pramonės šaka kaip biotechnologijos ar lazeriai“, – sako A. Armonaitė.   

Šių metų sausį Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ pasirašė technologinio bendradarbiavimo sutartį su Taivano pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI), pagal kurią ITRI su „Teltonika“ pasidalins technologijomis, kurių pagrindu Lietuvoje galės būti pradėta kurti puslaidininkių lustų pramonė. Taivanas, kuris yra svarbiausias pasaulio puslaidininkių rinkos dalyvis, teigė, kad Lietuva bus vienintelė šalis, su kuria bus pasidalinta šia technologija. 

Diskusija bus transliuojama tiesiogiai nuo 16 val. čia:

https://www.facebook.com/events/591002149157872

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą