Technologijos

5 rimti argumentai, kodėl verta įsirengti saulės elektrinę dabar

Nestabili elektros kaina rinkoje daugelį gyventojų ir verslo įmonių privertė ieškoti sprendimų – įsirengti saulės elektrinę ir užsitikrinti pigią elektros energiją. Taip galima ne tik išvengti elektros brangimo ateity ir šoko kiekvieną mėnesį gavus sąskaitas, bet ir taupyti savo išlaidas.
Ekspertai pateikia keletą svarbiausių argumentų, kodėl dabar yra tinkamas metas įsirengti saulės elektrinę.

Sąskaitos už elektrą sumažėja 3-4 kartus

Saulės elektrines įsirengę gyventojai dalinasi sėkmės istorijomis, kaip jų sąskaitos už elektrą sumažėja net kelis kartus. Šiai dienai skaičiuojama, kad šeima, įsirengusi saulės elektrinę ant stogo ar kieme, moka už elektrą vidutiniškai 3-4 kartus pigiau.
Nebereikia sukti galvos, ar skalbti drabužius ir naudotis indaplove dieną ar naktį, kai pigesni tarifai. Įsirengę saulės elektrinę apie šiuos nepatogumus gyventojai tiesiog pamiršta.

Investicijos atsiperka per 3-4 metus

Skaičiuojant šių dienų tarifais, kiek kainuoja elektra (apie 0,19-0,30 Eur už kilovatvalandę), investicija į saulės elektrinę atsiperka vos per 3-4 metus, o paskui tik padeda taupyti jūsų pinigus, užtikrina finansų stabilumą.
Saulės elektrinės įsirengimas – ilgaamžė investicija, leidžianti 30-35 metus visiškai aprūpinti namų ūkį elektra. Žinoma, pradžiai būtinas šioks toks kapitalas, tačiau Aplinkos ministerija vykdo programą, prie kurios prisijungusiems žmonėms kompensuojama didelė dalis saulės elektrinės įsirengimo išlaidų.

Valstybė skiria paramą ir kompensuoja apie 40 proc. išlaidų

Pateikus prašymą, užpildžius visus reikalingus dokumentus galima pretenduoti į valstybės paramą, kuri sudaro apie 40 proc. saulės elektrinės įrengimo kainos. Valstybės parama leidžia saulės jėgainę įsirengti beveik perpus pigiau.
Norintiems pasinaudoti šia parama, rekomenduojama stebėti, kada APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) paskelbs naują kvietimą kreiptis ir pateikti paraiškas dėl paramos. Tikėtina, kad tai gali būti dar gruodžio mėnesį.
Finansavimas įprastai būna skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę, kurios pajėgumo dažniausiai užtenka vidutinės šeimos poreikiams patenkinti. Maksimali suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, gali siekti beveik 3230 eurų.

Apsisaugosite nuo pinigų nuvertėjimo

Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje ypatingai išaugus būsto paskolų palūkanoms, brangstant būtiniausioms prekėms ir paslaugoms, vis sunkiau sudurti galą su galu ar sutaupyti pinigų atostogoms bei pramogoms.
„Saulės elektrinė – puiki investicija ir padės apsisaugoti nuo infliacijos, pinigų nuvertėjimo, atsipirks per keletą metų, o paskui tik taupys jūsų pinigus kas mėnesį.
Naudingiausias laikas įsirengti saulės elektrinę dabar, nes rinkoje yra saulės modulių perteklius, todėl saulės jėgainę galite įsirengti dar pigiau ir taip sutaupyti dar labiau.
Tad šią žiemą pasiruošę įsirengti saulės elektrinę, jau pavasarį pradėsite kaupti energiją būsimai žiemai“, – pataria saulės elektrines montuojančios bendrovės „Ekoenergas“ Klaipėdos padalinio vadovas Laimonas Černiauskas.

Tapsite tvaresni – gaminsite “žaliąją” energiją

Šiais laikais tvarumas ir ekologija „užkariauja“ pasaulį. Įsirengę saulės elektrinę ne tik sutaupysite daug pinigų, bet ir tapsite madingi – tvaresni, ekologiškesni, naudosite „žaliąją“ energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Tai ypač aktualu verslo įmonėms.
Dar vienas patarimas, norintiems įsirengti saulės elektrinę, pasirinkite patikimą partnerį – įmonę, veikiančią rinkoje ne vienerius metus.
„Ekoenergas“ – viena lyderiaujančių Lietuvoje įmonių, veikianti jau dvyliktus metus. Mums tikrai galite patikėti šį darbą: saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir elektros energija gaminančios įrangos pardavimu užsiimanti bendrovė jau yra suprojektavusi ir sumontavusi daugiau nei 4000 elektrinių įvairiuose Lietuvos miestuose: Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, Tauragėje, Telšiuose, Akmenėje, Radviliškyje, Pakruojyje, Vilniuje ir kituose miestuose“, – pasakoja L. Černiauskas.
Sėkmingai veikianti įmonė, „Verslo žinių“ įvertinta ir įtraukta į pirmąjį penketuką saulės elektrines įrengiančių įmonių, sparčiai plečiasi visoje Lietuvoje. Prieš keletą mėnesių „Ekoenergo“ filialas Klaipėdoje persikėlė į naujas, kur kas erdvesnes patalpas, Baltijos prospekte 12. Čia yra ir biuras, ir įmonės sandėliai vienoje vietoje.

Susidomėję dėl saulės elektrinių įrengimo ir pagalbos pildant paraišką kreipkitės:

8 678 39400, el. paštas klaipeda@ekoenergas.lt.

https://ekoenergas.lt

Nuotraukos autorius: „Ekoenergas“

Parašykite komentarą