Technologijos

5 mitai, su kuriais susiduria VPS serveriai

Ar jums reikia VPS serverio? Ne? Taip? Nežinote? Greičiausiai nežinote, nes VPS serveriai vis dar mistika mūsų verslininkams ir įmonių vadovams. Žmonės kažką girdėję, bet iš tikrųjų nelabai ką ir žino. Iš tokios situacijos gimsta įvairūs mitai ir stereotipai, kurie kartais plinta kaip koks kompiuterinis virusas. Šiame straipsnyje pabandysime keletą mitų paneigti.

1 mitas: Pradedančiajam verslui VPS serveriai yra nereikalingi – pakanka paprasto hostingo.

Šis mitas atsirado ir dėl mūsų, žiniasklaidos priemonių, kaltės. Per pastaruosius keletą metų mes neatsargiai išaukštinome „debesies“ technologijas atskleisdami jų privalumus, tačiau iki galo nepaaiškindami, kas tai yra. Dėl to VPS serveriai yra asocijuojami su kažkuo itin galingu, dideliu. O tai pradedančiajam verslui dažnai nėra reikalinga…

Norime paneigti mitą. VPS serveriai nepriklauso nuo verslo amžiaus. Jei verslas numato tam tikrus technologinius sprendimus internete, reikalingas VPS (Virtual server) iš karto. Paprastai pradedantieji verslai Lietuvoje hostingui pasirenka vos ne SMS hostingo paslaugų teikėjus, kurie už 1 eurą priglobia interneto svetainę ir 1-3 el. pašto dėžutes. Paštas užsipildo labai greitai, tad prireikia daugiau. Tada nori nenori reikia ieškoti VPS serverio.

2 mitas: Reikalingas sistemų administratorius, kad pasinaudotumėte VPS serveriu

Šis mitas taip pat nėra visiškai iš piršto laužtas. Prieš keletą metų tik profesionalus sistemų administratorius galėjo sukonfigūruoti serverius ir paruošti juos darbui. Dabar toks poreikis smarkiai sumažėjo dėl valdymo funkcionalumas. Programavimo žinios VPS serverio valdymui nereikalingos. Pridėti programą, el. pašto adresą, paleisti dar vieną puslapį, analizuoti procesus ir atlikti kitus serverio administravimo darbus gali ir pats direktorius. Aišku, keletą instrukcijų anglų kalba pasiskaityti reikės.

3 mitas: VPS serveriai yra baisiai brangūs

Kiek kainuoja jūsų įmonės duomenys ir jų saugumas bei stabilumas. Kiek pinigų praranda jūsų verslas, kai staiga biure dingsta internetas?

Ar daug yra 6 eurai + PVM per mėnesį? Ką jūsų įmonė gali už tokius pinigus nusipirkti?

VPS hostingas nėra brangus malonumas, tuo tarpu tai tikrai saugesnė paslauga, nei paprastas hostingas. Ypač, kai jis kainuoja 6-10 eurų per mėnesį. Palyginimui, tiek kainuoja ir paprastas (shared) hostingas.

4 mitas: VPS hostingas nėra pakankamai saugus

Štai paprastas hostingas tikrai turi reikalų su saugumu. Juk tereikia nulaužti tik paprastą slaptažodį ir paskyra atitenka programišiams. VPS serveriai yra kur kas saugesni, nes juose gali būti diegiami papildomi saugumą užtikrinantys sprendimai. Pavyzdžiui, 2 faktorių autentifikavimas, kai reikia įvesti ne tik slaptažodį, bet ir SMS žinute atsiųstą unikalų kodą.

Kai nulaužiama bent viena hostingo paskyra, paprastai nukenčia visas serveris ir kiti jame esantys vartotojai. Tik ne su VPS, nuo kurio kitos paskyros visiškai nepriklauso.

5 mitas: Nėra daug funkcijų

Visiška netiesa. VPS hostingas tuo ir geras, kad jame galima diegti skirtingas funkcijas. Beje, viena iš jų – kurti savo hostingo paskyras. Tai labai naudinga, kai įmonė dirba su skirtingais projektais. Visada galima VPS hostingo galimybes praplėsti jo neišjungiant ir be IT administratoriaus pagalbos.

VPS hostingo pasiūlymai paprastai labai skiriasi, tad prieš užsisakydami padarykite nedidelį tyrimą. Išsiaiškinkite, kas ką siūlo ir už kiek.

Parašykite komentarą