Sveikata

5 Joringio Šato stiliaus triukai: kaip darbo biure aprangą pritaikyti laisvalaikiui?

Darbo diena eina į pabaigą, o vakaras suplanuotas taip kruopščiai, kad laiko grįžti namo ir persirengti tiesiog nėra. Pažįstama situacija? Iš pirmo žvilgsnio, bėda gali pasirodyti nemenka: juk darbo biure apranga retai kada būna tinkama ir laisvalaikiui. Vis dėlto stilistas Joringis Šatas sako, kad pritaikyti „darbinį“ įvaizdį pramogoms padės vos keli nesudėtingi triukai. Kartu su prekybos centru „Europa“ stilistas pristato penkis biuro aprangos derinius, nesunkiai pritaikomus laisvalaikiui – iškylai gamtoje, stilingam vakarėliui, pasimatymui, kultūriniam renginiui ar svarbiai vakarienei.  

Ką vilkėti darbe?

Pasak J. Šato, klysta manantys, jog darbui biure tinkama apranga yra nuobodi, – juk ir sėkmingai pasirinkti marškiniai ar švarkas gali padėti sukurti „podiumo“ įvaizdį. Be to, šiais laikais „darbinės“ aprangos taisyklės kur kas lankstesnės, taigi ir džinsai ar sportiniai bateliai biure nebėra nuodėmė. Vis dėlto sprendžiant, ką vilkėti darbe, svarbu įvertinti tris aspektus.

„Pirmiausia, darbe privalu atrodyti tvarkingai, reprezentatyviai, neiššaukiančiai. Todėl verčiau vengti labai trumpų sijonų ar batų itin aukštais kulnais. Pasirinkę klasikinį derinį, niekada neprašausite. Antras svarbus veiksnys yra sezoniškumas. Pastebiu, kad atšilus orams moterys renkasi lengvesnes, vasariškas sukneles, tačiau vis tiek mūvi juodas pėdkelnes. Tai neatrodo tvarkinga ir yra didelė stiliaus klaida. Galiausiai, labai svarbu rinktis figūrai tinkamus drabužius. Per maži drabužiai nepuošia, per dideli taip pat“, – sako J. Šatas.

Kaip pritaikyti įvaizdį laisvalaikiui?

Tinkamai darbui pasirinktą aprangą nesunku pritaikyti ir laisvalaikiui – tam, pasak stilisto, pakaks vos kelių akimirkų, bet reikės pasiruošti iš anksto.

„Norint skubiai pritaikyti darbinį įvaizdį pramogoms, pagrindinėmis priemonėmis tampa avalynė ir aksesuarai. Juk pakeitus aukštakulnius žemakulniais ar atvirkščiai bei pritaikius tinkamus papuošalus, įvaizdis kardinaliai pasikeičia! Todėl į rankinę įsimetus vakarui skirtus batelius ir aksesuarus, vakarėlių liūte, elegantiška dama ar nusiteikusia pailsėti gamtoje tapsite vos per minutę“, – sako J. Šatas. 

Ir sufleruoja idėjas: antai biure prie klasikinės suknelės ar marškinių priderinta skarelė vakare gali tapti puikia rankinės puošmena ar būti panaudota vietoje diržo, mėgstamu diržu perjuostas klasikinis švarkas suteiks elegancijos, o prie oficialių kelnių priderinti sportbačiai suteiks laisvumo ir patogumo jausmą.

Bendradarbiaudamas su Vilniaus širdyje esančiu prekybos centru „Europa“ J. Šatas pristato penkis biurui skirtos aprangos derinius, nesunkiai pritaikomus skirtingam laisvalaikiui. Stilisto sukurtus įvaizdžius pademonstravo modelis, tituluota gražuolė Greta Mikalauskytė.

Biuras – iškyla gamtoje

Planuojančioms vakare pailsėti gamtoje, J. Šatas siūlo į darbą iškart ateiti su elegantiška, bet patogia, kelius dengiančia suknele. Idealų variantą stilistas atrado parduotuvėje „Marella“.

„Biure prie tokios puikiai derės stilingi bateliai ir klasikinė rankinė, tuo tarpu vakare iškylai tinkamą įvaizdį sukurti padės aukštakulnės basutės ir masyvesnis pintas krepšys, kuriame vietos pakaks ir visiškam vasaros hitui – šlepetėms. Jei vakaras nusimato vėsesnis, apsisaugoti nuo vėjo puikiai padės trumpas lietpaltis. O prie suknelės priderinta skrybėlė ir akiniai nuo saulės padės sukurti žaismingą ir išties vasarišką įvaizdį“, – sako stilistas.

Biuras – stilingas vakarėlis

Jei vakare planuojate užsukti į stilingą vakarėlį, J. Šatas rekomenduoja į darbą taip pat atvykti „pusiau pasiruošus“ – vilkint suknelę. Pavyzdžiui, „Europoje“ esančioje parduotuvėje „TwinSet“ įsigytą suknelę su perlų papuošalu, prie kurios idealiai dera „Premium“ akiniai, „Michael Kors“ rankinė ir „MarcCain“ bateliai.

„Šis įvaizdis – visiška klasika, lengvai paverčiama tikros vakarėlių liūtės apranga. Plazdanti juoda suknelė, perlų vėrinys, žemakulniai bateliai ir vasariškos gaivos įnešanti rankinė puikiai tiks darbui ar susitikimui. O artėjant vakarui, pakeitus batelius ryškiais smailianosiais aukštakulniais, pasipuošus aplikacijomis dekoruota striuke iš „Premium“ bei priderinus rokerišką delninę iš „Max&Co“, galėsite drąsiai žengti į klubą ar šiuolaikišką restoraną“, – sako stilistas.

Biuras – romantiškas pasimatymas

Po darbo lėksite į pasimatymą? Nebijokite pasipuošti… džinsais. Pasak J. Šato, elegantiški marškiniai, džinsai aukštu liemeniu ir ryškesni bateliai – puikiai darbui tinkanti apranga, atrodanti jaunatviškai ir tvarkingai.

„Na, o ruošiantis pasimatymui puikiai pravers žaisminga rankinė iš „Coccinelle“ ir diržą atstojanti ryškiaspalvė skarelė, pavyzdžiui, iš parduotuvės „Marella“. Kniedėmis dekoruotos „Max&Co“ šlepetės – stilingas ir patogus pasirinkimas, o jei vakaras bus žvarbesnis, prie viso to puikiai derės klasikinis lietpaltis, kurį kurdamas derinį radau „Europoje“ esančioje parduotuvėje „Hiatus“. Toks mielas ir jaukus įvaizdis puikiai tiks pasivaikščiojimui su simpatija – juk paprastumas žavi, ar ne?“ – šypsosi stilistas.

Biuras – kultūrinis renginys

Jei po darbo suplanavote apsilankyti kultūriniame renginyje – eisite į teatrą, ketinate apžiūrėti parodą ar, pavyzdžiui, dalyvauti knygos pristatyme, J. Šatas siūlo nepabijoti derinti klasikinio ir… sportinio įvaizdžių. „Elegancija ir patogumas, akimirksniu virstantis vakariniu įvaizdžiu“, – taip dar vieną derinį pristato stilistas.

„Elegantiškas baltas kostiumėlis iš „Karen Millen“ – puikus vasariškos darbinės aprangos pasirinkimas, o balti sportiniai bateliai iš „Aeronautica Militare“ – nepamainomas patogumas. Šiuo atveju, „darbinės“ aprangos akcentu tampa ruda didelė rankinė iš „Coccinelle“. Tačiau toks patogumas akimirksniu gali virsti tikru vakariniu įvaizdžiu – švarką apjuosus dekoruotu diržu, sportbačius pakeitus aukštakulnėmis basutėmis ir pridėjus mažą rankinę, tapsite tikra deive. Na, o vėsesnėmis dienomis gelbės klasikinis paltukas“, – siūlo J. Šatas.  

Biuras – svarbi vakarienė

Galiausiai, kartais nutinka, jog sulig darbo dienos pabaiga visi svarbūs dienos reikalai nesibaigia – kartais prisireikia sudalyvauti ir svarbioje vakarienėje. Pavyzdžiui, su partneriais, klientais, ar pirmąkart susitikti su antrosios pusės tėvais.

 „Tokiu atveju, rinkitės eleganciją. Kombinezonas iš „PennyBlack“ ir žemakulniai bateliai, pavyzdžiui, iš „MarcCain“, yra puikus pasirinkimas darbui. Be to, čia puikiai derėtų ir klasikinis švarkas. Tuo tarpu atėjus metui skubėti į restoraną, greitai atnaujinti ir pritaikyti įvaizdį padės liemenį pabrėžiantis diržas, aukštakulniai ir ryški rankinė“, – siūlo J. Šatas. 

Pranešimą paskelbė: Viktorija Navickaitė, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Parašykite komentarą