Verslas

5 įpročiai mėnesio pradžiai, kurie padės rugsėjį sutaupyti daugiau

Kiekvieno mėnesio pradžioje išsikeliate tikslą sumažinti savo išlaidas taip, kad dalį pinigų pavyktų atsidėti ateičiai, tačiau mėnesio pabaigoje viskas baigiasi nekantriu atlyginimo laukimu, ištuštėjus sąskaitai? Su panašia problema susiduria nemažai žmonių. „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę, Rūta Ežerskienė, pasakoja, kokius „atlyginimo dienos“ įpročius vertėtų išsiugdyti, siekiant užsibrėžtų finansinių tikslų.
Planuokite, vos gavę algą
Neplanuojant iš anksto, kur kas sunkiau valdyti išlaidas tiek atlyginimo dieną, tiek likusią mėnesio dalį – ekspertai teigia, kad bet kokie teigiami pokyčiai finansų srityje prasideda nuo planavimo.
„Svarbu laikytis nuoseklumo ir tik gavus atlyginimą paskirstyti savo biudžetą – numatyti dalį pinigų kasdienėms reikmėms, mokesčiams, dalį kintamoms išlaidoms ir būtinai taupymui. Nuo pat mėnesio pradžios fiksuokite savo išlaidas, gali būti, nustebsite pamatę, kiek iš tikrųjų išleidžiate vienai ar kitai pirkinių grupei. Žinodami tiksliai, kam leidžiami pinigai ir kiek jų liko iki mėnesio pabaigos, bus daug lengviau sumažinti nebūtinas išlaidas ir jas skirti taupymui“, – sako Rūta Ežerskienė.
Sąskaitas apmokėkite mėnesio pradžioje
Anot pašnekovės, daugelio daroma klaida – sąskaitų apmokėjimo nukėlimas į mėnesio pabaigą. Dažnu atveju, apie neapmokėtas sąskaitas prisimenama jau išleidus joms skirtas lėšas. Pinigus tenka imti iš ilgalaikių santaupų, o vėluojant sumokėti prie šių išlaidų gali prisidėti delspinigiai ar papildomi mokesčiai.
„Rekomenduojama svarbiausias sąskaitas apmokėti vos jas gavus – mėnesio pradžioje. Taip pat jas geriausia tvarkyti pagal svarbą – banko paskolos įmoka, nuoma, komunalinės paslaugos, internetas ir kt. Norėdami lengviau valdyti savo biudžetą, pasistenkite, kad svarbiausios sąskaitos būtų apmokėtos atlyginimo dieną ar greitu metu po jos, kol dar nejaučiate pinigų trūkumo“, – pataria ekspertė.
Taupymui pasitelkite tiesioginį debetą
„Citadele“ banko atstovė pastebi, kad tiesioginis debetas, dar kitaip vadinamas „automatiniu“ apmokėjimo būdu, daugeliui asocijuojasi su pinigais sąskaitoje, kurie skirti tam tikriems įsipareigojimams padengti, kaip mobiliojo ryšio išlaidos, kredito kortelės mokėjimai ir pan. Tačiau dar vienas būdas, kam ši priemonė gali būti naudojama – taupymas.
„Pamirštantiems mėnesio pradžioje atsidėti tam tikrą pinigų sumą ateičiai, tai gali būti itin efektyvus būdas taupyti. Savo banko sąskaitoje nusistačius fiksuotą pinigų sumą, kiekvieną atlyginimo dieną tam tikra suma gali būti tiesiogiai pervedama į jūsų taupomąją sąskaitą. Kadangi pavedimas atliekamas iškart gavus atlyginimą, nekils pagunda šių pinigų išleisti kitur, taip pat tiksliai žinosite, kiek sutaupote per mėnesį“, – teigia R. Ežerskienė.
Mėnesio pradžioje peržiūrėkite taupymo tikslus
Nors taupyti ir turėti atliekamų pinigų nenumatytoms išlaidoms visada geras įprotis, efektyvesniam taupymui padeda konkrečių tikslų turėjimas. Nesvarbu, ar tai būtų pradinė įmoka už būstą, automobilį, kelionė į užsienį, ilgalaikiai ar trumpalaikiai tikslai – jų išsikėlimas padės sutelkti dėmesį į taupymą ir padės išlaikyti motyvaciją.
„Užsibrėžę konkrečius taupymo tikslus, kaskart gavę atlyginimą galėsite stebėti, kiek prie jų priartėjote bei lengviau įsivertinsite, kiek lėšų ateinantį mėnesį reikėtų atidėti taupymui. Taip pat tikslo turėjimas padės atsispirti mažoms pagundoms“, – teigia pašnekovė.
Apvalinkite savo išlaidas
R. Ežerskienės teigimu, sutaupyti gali padėti dar vienas technologinis triukas – yra programėlių, kurios suteikia galimybę „apvalinti“ išlaidas ir taip padidinti santaupas. Pavyzdžiui, jei vaisių kokteiliui išleidžiate 4,60 euro, pasinaudojus „apvalinimo“ programėlės funkcija, ši suma bus suapvalinta iki 5 eurų, o tai reiškia, kad 0,40 euro bus pervesta tiesiai į jūsų taupomąją sąskaitą. Nors sumos atrodo nedidelės, tačiau pasinaudojus tokia funkcija bent mėnesį, anot ekspertės, taupymo sąskaitoje galima pastebėti džiuginantį skirtumą.
Tiesa, kad taupymas netaptų kasdienybę slegiančiu galvos skausmu, ekspertė pataria retkarčiais leisti sau nusižengti taisyklėms ir šiek tiek pasilepinti. Kaip ir visur gyvenime, rekomenduojama išlaikyti balansą.

Parašykite komentarą