Laisvalaikis

5 įdomūs faktai apie vestuvinius žiedus

Nepaisant to, ar būtų pasirenkami modernūs, ar klasikiniai vestuviniai ziedai – tai yra patys svarbiausi vestuvių atributai, be kurių negalime įsivaizduoti nei vienos vestuvių ceremonijos. O kadangi vestuviniai žiedai turi tokią didžiulę svarbą, jų pasirinkimui būsimi jaunavedžiai paprastai būna linkę skirti ir patį didžiausią dėmesį. Taigi, jei ir jūs šiuo metu ėmėtės vestuvinių žiedų paieškos, jums turėtų būti labai įdomu sužinoti ir keletą įdomių detalių.

Ne visuomet vestuviniai žiedai buvo tokie romantiški

Vestuviniai žiedai šiandien yra tikrų tikriausios romantikos, meilės ir atsidavimo kupinos detalės, kurios įprasmina dviejų vienas kitą mylinčių ir branginančių žmonių meilę bei šiltus ir tikrus jausmus. Tačiau nors vestuviniai žiedai egzistuoja jau tūkstančius metų, jie ne visada buvo apipinti tokios didelės romantikos. Tiesą sakant, ankstyvaisiais laikais tiek sužadėtuvių, tiek ir vestuviniai žiedai dažniausiai būdavo savotiško „sandorio“ dalimi. Be to, jais būdavo parodomi ir būsimo jaunikio turimi turtai. Todėl anuomet vestuviniai žiedai labiau sieti su tuo, kas yra materialu, o ne su tuo, kas yra labai nuoširdu ir romantiška.

Kur slypi vestuvinių žiedų ištakos

Iki šiol manėte, kad vestuviniai žiedai yra tik moderniaisiais laikais vykstančių vestuvių sudedamosios dalys? Tačiau iš tikrųjų vestuvinių žiedų ištakos siekia dar senovės Egipto laikus. Manoma, kad vestuviniai žiedai pradėti naudoti apytiksliai prieš 6000 m. Žinoma, pradžioje senovės egiptiečiai jų gamybai nenaudojo tokių medžiagų, kurios yra naudojamos šiandien. Tuo metu vestuviniai žiedai buvo kur kas primityvesni ir jų gamyboje naudotas papirusas bei šakelės. Kaip bebūtų, tokių medžiagų pagalba būdavo suformuojama žiedo forma, kuri simbolizavo amžiną meilę.

Vestuvinio žiedo pasimatavimas

Šiomis dienomis yra visiškai įprasta būsimiems jaunavedžiams prieš savo vestuves išsirinkti ir pasimatuoti vestuvinius žiedus. Juk, kaip kitaip būtų galima sužinoti ar vestuvinis žiedas tiks? Tačiau nors šiandien mums tai yra savaime suprantama, vis dėlto anuomet daugybė žmonių laikėsi keisto prietaro. Jie tikėjo, jog vestuvinio žiedo pasimatavimas prieš vestuves yra labai blogas ženklas! Kita vertus, prietarai niekur nedingo ir iki šių dienų. Vis dar yra prietaringų žmonių, todėl jei jūs taip pat baiminatės, jog pritrauksite „blogą sėkmę“ pasimatuodami savo vestuvinį žiedą prieš vestuvių ceremoniją, rinktis vestuvinį žiedą galite atsižvelgdami į savo kitų kasdienybėje mūvimų žiedų dydį.

Vestuvinių žiedų mūvėjimas

Turbūt kiekvienas žinote, kad mūsų šalyje sužadėtuvių žiedas yra mūvimas ant kairiosios rankos bevardžio piršto, o vestuvinis žiedas – ant dešiniosios rankos bevardžio piršto. Taip pat greičiausiai jau esate girdėję, jog abu šie žiedai didžiojoje pasaulio dalyje yra mūvimi ant kairiosios rankos bevardžio piršto. Ir nors visa tai yra daugeliui puikiai žinoma, tikrai ne kiekvienas žino, jog vestuvinį žiedą anuomet mūvėdavo tik ištekėjusi moteris. Trumpiau tariant, anuomet nebuvo tradicijos vestuvinį žiedą mūvėti abiem sutuoktiniams. Ir tik Antrojo pasaulio karo metais vestuvinius žiedus pradėjo mūvėti ir vyrai.

Vestuvinių žiedų graviravimas

Nemaža dalis būsimų vestuvininkų savo pasirinktus vestuvinius žiedus nusprendžia išgraviruoti, juose įamžindami savo vardus, vestuvių datą ar tam tikrą jiems sentimentalią ir svarbią frazę. Tačiau ne kiekvienas žino, kad vestuviniuose žieduose įvairios vestuvininkams brangios žinutės buvo graviruojamos dar nuo senų senovės. Pavyzdžiui, Renesanso laikotarpyje vestuviniuose žieduose, kurie paprastai būdavo gaminami iš sidabro, labai dažnai būdavo graviruojamos poezijos eilutės. Dėl šios priežasties minėtu laikotarpiu tokie žiedai gavo „poezijos žiedų“ pavadinimą.

Parašykite komentarą