Studijos

35-ą gimtadienį švenčianti programa „Erasmus+“ subūrė 600 bėgikų

Į didžiausią bėgikų komandą jau 6 kartą susibūrė ir drauge 5 kilometrų trasą Rimi Vilniaus maratone įveiks programos „Erasmus+“ dalyviai. Bėgime dalyvaus beveik 600 ryškiais mėlynais marškinėliais su šūkiu „Erasmus+“ praturtina gyvenimus, išlaisvina mintis“ pasipuošusių dalyvių. Tai – programoje „Erasmus+“ dalyvaujančių institucijų atstovai, dėstytojai, mokytojai, administracijos darbuotojai, bendrojo ir profesinio mokymo mokyklų mokiniai ir universitetų bei kolegijų studentai.

Šiemet bėgimas ypatingas ir tuo, kad tarptautinė švietimo programa „Erasmus+“ švenčia 35-erių metų gimtadienį, o prasidėjęs karas Ukrainoje dar labiau primena apie tai, kad demokratijos ir laisvės pagrindas – vienybė ir empatija vienas kitam, nepaisant skirtumų.

„Karo Ukrainoje kontekste kaip niekad svarbu išlaikyti vienybę, puoselėti draugiškus bendradarbiavimo ryšius ir pasijausti vienos didelės „Erasmus+“ šeimos dalimi. Šis lauke vyksiantis renginys leis ne tik pabūti kartu, sustiprinti bendrumo jausmą, puikiai praleisti laiką, pasportuoti, bet ir prisiminti, kad drauge siekiame bendro tikslo – praturtinti gyvenimus, išlaisvinti mintis ir kurti daugiau mokymosi galimybių“, – sako Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.

Suburta gausi „Erasmus+“ bėgikų komanda ne tik demonstruoja vienybę, bet ir parodo programoje dalyvaujančių žmonių įvairovę. Programa skirta įvairiausių tautybių, pažiūrų, pomėgių, amžiaus ir gebėjimų dalyviams nuo mokyklinuko iki senjoro, tad bėgti užsiregistravo kelių kartų atstovai  – jauniausiems dalyviams vos 11–12 metų, o vyriausioji ką tik atšventė 66-erių metų gimtadienį. Bėgikai į Vilnių suvažiuos iš 25 Lietuvos miestų ir miestelių: nuo Varėnos iki Mažeikių.

Neskaičiuojant bėgikų iš Lietuvos, prie „Bėk su „Erasmus+“  komandos prisijungė pagal programą „Erasmus+“ į Lietuvoje studijuojantys dalyviai iš 27 šalių: Latvijos, Kroatijos, Estijos, Prancūzijos, Austrijos, Turkijos, Rumunijos, Vengrijos, Bulgarijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Ukrainos, Belgijos, Lenkijos. Taip pat dalyviai iš itin tolimų kraštų – Pakistano, Kazachstano, Nepalo, Japonijos, Pietų Korėjos, Indijos, Singapūro ir kitų.

Iniciatyvą „Bėk su Erasmus+“ organizuoja programą  „Erasmus+“ Lietuvoje administruojantys Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo reikalų agentūra.

„Erasmus+“ – populiariausia Europos Sąjungos žinių ir patirčių mobilumo programa, Lietuvoje veikianti jau nuo 1998-ųjų, kurios galimybėmis per pastaruosius 7 metus pasinaudojo ir iš Lietuvos mokymosi tikslais išvyko beveik 100 tūkstančių piliečių. Per metus vidutiniškai „Erasmus+“ finansuoja 20 tūkst. dalyvių.

Pranešimą paskelbė: Indrė Baltraitytė, Švietimo mainų paramos fondas

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą