Politika ir teisė

22-ojoje Lietuvos ir Lenkijos parlamentinės asamblėjos sesijoje bus aptarti aktualūs dvišaliai ir regioniniai klausimai

Kovo 26 d., penktadienį, 10 val. nuotoliniu būdu organizuojama 22-oji Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjos sesija.

Jos metu planuojama aptarti Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado 230-ųjų metinių minėjimo programą, Lietuvos ir Lenkijos ir vaidmenį remiant demokratinius procesus Rytų partnerystės šalyse, ypatingą dėmesį atkreipiant į paramą Baltarusijai, padėtį Rusijoje, Lietuvos ir Lenkijos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties įgyvendinimą, bendradarbiavimą infrastruktūros ir energetikos klausimais bei epidemiologinę situaciją dėl koronaviruso.

„Į Lenkiją žvelgiame kaip į vieną artimiausių mūsų draugų Europoje, vertiname kaip svarbiausią Lietuvos strateginę partnerę regione. Mūsų šalys yra stipresnės ir sėkmingesnės, kai puoselėja strateginę partnerystę ir nesileidžia skaldomos, todėl kartu turime ieškoti sąlyčio taškų stiprinant tolesnį bendradarbiavimą Asamblėjoje“, − pabrėžia Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo delegacijos Lietuvos ir Lenkijos parlamentinėje asamblėjoje vadovas Paulius Saudargas.

22-ąją parlamentinės asamblėjos sesiją rengia Lenkijos parlamentas.

Sesiją atidarys ir jos dalyvius pasveikins Lenkijos ir Lietuvos delegacijų parlamentinėje asamblėjoje vadovai: Lenkijos Seimo vicemaršalka Malgožata Gosievska (Małgorzata Gosiewska) ir Lietuvos Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

2021 m. Lietuva ir Lenkija minės Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. Šia proga gegužės 3-iąją numatoma surengti bendrą nuotolinį šventinį Lietuvos ir Lenkijos parlamentų minėjimą.

Seimas, pažymėdamas šią sukaktį, 2021-uosius yra paskelbęs Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais.

22-osios Lietuvos ir Lenkijos parlamentinės asamblėjos sesijos programa

 

Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjos 22-osios sesijos atidarymas bus transliuojamas Seimo interneto svetainėje, Seimo „YouTube“ paskyroje.

⁎⁎⁎

Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėja buvo įkurta 1997 m. birželio 12 d. Asamblėjos tikslas – vystyti ir stiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą aptariant abi valstybes dominančias problemas ir priimant bendrus dokumentus. Asamblėja priima pareiškimus, deklaracijas, kreipimusis, nutarimus.

Lietuvos Seimas, kaip ir Lenkijos Seimas, sudaro delegaciją į Asamblėją iš 20 Seimo narių, priklausančių įvairioms Seimo frakcijoms, proporcingai frakcijų narių skaičiui.

Pagal nusistovėjusią tradiciją, Asamblėjos delegacijos pirmininkas yra vienas iš Lietuvos Seimo ir Lenkijos Seimo ir Senato pirmininko pavaduotojų.

Asamblėja posėdžiauja plenarinėse sesijose, vykstančiose du kartus per metus Lietuvoje ir Lenkijoje pakaitomis.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą