Verslas

2017 metais LitCapital valdomo fondo pelnas didėjo 22%

2017 metais LitCapital valdomas fondas gavo 22% didesnį pelną nei 2016 m. (atitinkamai 2.43 mln. EUR ir 1.99 mln. EUR). Per 2017 m. bendros valdomo portfelio įmonių pajamos išaugo 16%. Dėl pardavimų plėtros eksporto rinkose gamybos sektoriuje veikiančios įmonės augo sparčiausiai, sveikatos priežiūros paslaugų augimą skatino naujų klinikų plėtra ir investicijos į naujas diagnostikos priemones, sandėliavimo ir logistikos – naujų sutarčių ir gerinamo našumo. Planuojama, kad 2018 metais bendros portfelio pajamos augs 23% ir sieks 120 milijonų EUR. 2018 metų bendra įmonių EBITDA planas –  8.5 mln. EUR. Per 2017 metus valdomos įmonės sumokėjo daugiau nei 9 milijonus EUR mokesčių, investavo virš 1 mil. EUR į R&D bei sukūrė daugiau nei 130 naujų darbo vietų. Šiuo metu LitCapital valdomose įmonėse dirba daugiau nei 1,500 darbuotojų.

2017 metais LitCapital papildomai investavo 2 milijonus EUR į UAB „Medicinos Paslaugų Grupę“. Papildomas kapitalas buvo panaudotas tolimesnei medicininės diagnostikos paslaugų plėtrai bei skiepijimo ir sveikatos patikrinimo paslaugų klinikų plėtrai. Reikšmingos lėšos buvo skirtos naujų klinikų su „Endemik“ prekės ženklu steigimui ir naujos įrangos įsigijimui „MCT Kompiuterinė Tomografijai“. Įmonės pajamos per ateinančius metus turėtų augti apie 30%.

2017 metais LitCapital sėkmingai pardavė aukštųjų technologijų įmonės „Brolis Semiconductors“ akcijas po 5 metus trukusių investicijų. Ši bendrovė dirba aukštųjų technologijų srityje ir kuria puslaidininkines infraraudonųjų spindulių produktus, skirtus lazerių ir jutiklių rinkoms. LitCapital buvo pirmas įmonės investuotojas.

LitCapital toliau tęsia investicijas ir šiais metai gavo leidimą iš konkurencijos tarybos investuoti į didžiausią aktyvaus laisvalaikio ir sporto aprangos gamintoją AB Audimą. Sandorį artimiausiu metu  planuojama užbaigti. Investicija bus panaudota produktų vystymo, technologijų, e-sprendimų ir kt. tikslams.

Šiuo metu LitCapital steigia naują fondą, kurio dydis sieks iki 40 milijonų EUR. „Naudojantis sukaupta patirtimi ir pasiteisinusia sėkmingo investavimo strategija toliau investuosime į sparčiai augančias vidutinio dydžio įmones“– teigia fondo partneris Šarūnas Šiugžda. Naujo fondo investicijų geografija apims visas tris Baltijos šalis. Fondo investuotojai bus pensijų fondai, tarptautinės finansų institucijos ir vietiniai investuotojai.

Pirmasis LitCapital fondas yra realizavęs tris investicijas ir šiuo metu valdo 5 portfelio įmones: NNL LT (sandėliavimas, logistika), Altechna (optika, optinių dangų gamyba), Eldes (saugos sistemų ir sprendimų kūrimas ir gamyba), Baltik Vairas (elektriniai ir miesto dviračiai), MPG (sveikatos priežiūros klinikų tinklas). Nuo investavimo pradžios fondo valdomų įmonių pardavimai padidėjo 5 kartus arba vidutiniškai augo po 25% kasmet.

LitCapital yra nepriklausoma privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja Baltijos šalyse. LitCapital per valdomus investicinius fondus arba tiesiogiai su koinvestuotojais nuolat investuoja į privačių įmonių plėtrą Lietuvoje. Investicijų tipas – ilgalaikės investicijos į privačių įmonių kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis – nuo 1 iki 5 mln. EUR. Tipinis investavimo laikotarpis 4-5 metai.

Pranešimą paskelbė: Monika Andrijauskaitė, LitCapital Asset Management

Parašykite komentarą