Laisvalaikis

10 klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti vestuvių fotografui

Jūsų vestuvių fotografavimas – atsakingas darbas, kurį patikėti galite tik profesionalui. Šiame straipsnyje pateikiame 10 klausimų, kurie padės išsiaiškinti, ar kandidatas tinkamas šiai užduočiai.

1. Kokiu stiliumi dažniausiai fotografuojate?

Šį klausimą turėtumėte užduoti pirmiausiai. Tikriausiai žinote, kokių nuotraukų norite, tad svarbu išsiaiškinti, ar fotografo ir jūsų supratimas apie stilių sutampa. Tai gali būti žurnalistinė-dokumentinė, mados, meninė ir kt. fotografija.

2. Kiek vestuvių esate fotografavęs? Kiek kartų fotografavote išskirtinai vestuves?

Šis klausimas padės išsiaiškinti, ar būsimasis fotografas patyręs. Tačiau nespręskite apie fotografo patirtį, remdamiesi metais: kai kuriems fotografams vestuvių fotografavimas tik papildomas užsiėmimas. Toks fotografas per metus gali nufotografuoti vos penkerias vestuves. Nepaisant penkerių metų patirties, jo portfolijo sudarys tik 25 vestuvės. Išsiaiškinkite, ar būsimasis fotografas specializuojasi vestuvių foto. Geriausia rinktis fotografą, kuris fotografuoja išskirtinai vestuves.

3. Ar mano vestuvių savaitgalį fotografuosite kitus renginius?

Jei studija, su kuria tariatės, maža arba tai nepriklausomas fotografas, tačiau numatytąjį savaitgalį į jų planus įtrauktos keletas vestuvių, apmąstykite kitus variantus. Neturėdama pakankamų žmogiškųjų išteklių, tokia studija (fotografas) negalės skirti atitinkamo dėmesio jūsų vestuvėms.

4. Ar sudarysite paslaugų teikimo sutartį?

Būtinai pareikalaukite sutarties, kurioje būtų nurodyta, kokias paslaugas suteiks jūsų fotografas, įkainiai, sutarties nutraukimo sąlygos ir kt. Nepasikliaukite fotografais, kurie “paprastai sutarties nesudarinėja”. Sutartis apsaugos tiek jus, tiek fotografą.

5. Jei fotografas susirgtų?

Nors mažai tikimybės, kad fotografas susirgs būtent jūsų vestuvių dieną, vis dėlto tai gali nutikti. Rimta foto studija ar fotografas privalo pasiūlyti išeitį ligos atveju.

6. Ar dirbsite su asistentu?

Jei į vestuves pakvietėte 50 ar daugiau svečių, jūsų fotografas privalo dirbti su asistentu. Tokio didelio renginio vienas žmogus nufotografuoti nesugebės. Pagauti pirmą bučinį, o tuo pačiu ir ašarą, riedančią mamos skruostu, neįmanoma.

7. Ar redaguojate nuotraukas?

Nors šiandien tokie atvejai pasitaiko nedažnai, tačiau kai kurie fotografai nuotraukas klientams atiduoda neretušuotas. Būtinai išsiaiškinkite, ar studija (fotografas) redaguos nuotraukas. Priešingu atveju gausite neužbaigtas, neprofesionalias nuotraukas. Pradinis ir vienas svarbiausių redagavimo etapų yra spalvų redagavimas (vadinamasis “spalvų suvedimas”). Kai kurie fotografai koreguoja tik “atrinktųjų” nuotraukų spalvas. Tai reiškia, kad kai kuriose nuotraukose odos atspalviai gali varijuoti nuo oranžinio iki mėlyno. Taip pat su fotografu aptarkite redagavimo stilių.

8. Kokią techniką naudojate? Ar turite atsarginę įrangą?

Nors naujausi technikos išradimai vestuvių fotografui nebūtini, tačiau kokybiškos technikos rinkinys privalus. Fotografas taip pat privalo turėti atsarginę įrangą, jei pagrindinė netikėtai sugestų. Štai kaip turi atrodyti minimalus fotografo rinkinys: pagrindinė kamera, atsarginė kamera, keletas objektyvų, blykstė, apšvietimo lempa.

9. Jei vestuvės užtruktų ilgiau nei numatyta, ar pasiliksite? Koks papildomas mokestis?

Labai svarbu iš anksto išsiaiškinti fotografo požiūrį į viršvalandžius ir jų įkainius. Būtų nepaprastai nemalonu, jei sąskaita pasirodytų tūkstančių litų didesnė nei sutarėte ar fotografas išvyktų iš vestuvių vos sutartam laikui pasibaigus.

10. Kada bus pabaigtas albumas?

Būkite atsargūs, jei fotografas sako, jog nuotraukas turėsite praėjus savaitei po vestuvių. Tai greičiausiai reiškia, kad nuotraukos bus visiškai neredaguotos. Paprastai nuotraukų sutvarkymas ir albumo paruošimas užtrunka ne mažiau dviejų savaičių, o priklausomai nuo nuotraukų kiekio ir studijos (fotografo) pajėgumų, gali užtrukti ir porą-trejetą mėnesių.

Parašykite komentarą