2011 m. pabaigoje Latvijos parlamentas priėmė svarbius Latvijos pelno mokesčio įstatymo pakeitimus, tarp kurių yra nuostatos, leisiančios Latvijai nuo 2013-2014 m. tapti patrauklia valstybe holdingo kompanijų steigimui. „Priimti pakeitimai rodo, kad Latvija žengė pirmuosius rimtus žingsnius, siekiant tapti patrauklia valstybe holdingo kompanijų steigimui. Atsižvelgiant į liberalius Latvijos įstatymus bei palyginti mažus įmonių steigimo bei išlaikymo kaštus, šie pakeitimai tikrai gali patraukti holdingo kompanijų steigėjų dėmesį”, – teigia „PwC“ mokesčių partnerė Kristina Kriščiūnaitė. Priimti įstatymo pakeitimai yra susiję su akcijų perleidimo apmokestinimu, kuris bus taikomas nuo 2013 m. Latvijoje akcijų perleidimo pelnas nebebus apmokestinamas pelno mokesčiu (atitinkamai nuostoliai bus laikomi neleidžiamais atskaitymais), tačiau šios nuostatos nebus taikomos lengvatinių mokesčių teritorijose įregistruotų…
„PwC”: naujos galimybės nekilnojamojo turto rinkoje
Europos nekilnojamojo turto sektoriuje jaučiamas neužtikrintumas ir pirmenybė teikiama potencialiai saugesnėms rinkoms, o ne sparčiai augantiems centrams. Taip pat investicijos į alternatyvius nekilnojamojo turto projektus traukia dėmesį kaip alternatyva tradicinėms nekilnojamojo turto rūšims. Taip teigiama „PwC“ kartu su „Urban Land Institute“ atlikto tyrimo ataskaitoje „Nekilnojamojo turto tendencijos Europoje 2012 m.“ (angl. Emerging Trends in Real Estate® Europe 2012). Tyrimo duomenimis, šių metų perspektyvos priklausys nuo esamų reguliacinių priemonių poveikio bankams išduodant paskolas ir nuo finansų rinkų reakcijos į valstybių skolų problemas. Prognozuojama, jog šiais metais bankų politika gali apsunkinti nekilnojamojo turto finansavimą. Bankų įsiskolinimo mažinimas gali lemti laisvo kapitalo paskoloms nepakankamumą, paskolų brangimą ir trumpesnį grąžinimo terminą, dėl to atsirastų…
Tarptautinė apklausa: dar viena recesija gali sukelti bankų krizę
Išaugusi rizika dėl antros pasaulinės recesijos bangos ir atsinaujinusios bankų krizės – didžiausios grėsmės, su kuriomis šiuo metu susiduria pasaulio bankininkystės sektorius. Makroekonominė rizika vertinama kaip didžiausia iš 30-ies galimų rizikų, kurias patiria bankai, atskleidė naujausia tarptautinė bankininkystės sektoriaus apžvalga “Banking Banana Skins”. Kasmetinė CSFI (angl. Centre for the Study of Financial Innovation) ir „PwC“ bankininkystės sektoriaus apžvalga parengta remiantis daugiau kaip 700 bankininkų, bankus reguliuojančių institucijų ir bankininkystės sektoriaus apžvalgininkų apklausa, vykdyta 58 – iose pasaulio šalyse. Apklausa parodė, jog susirūpinimas dėl bankų ateities yra didžiausias per 13 tyrimo metų. Didžioji dalis respondentų tikisi ateityje sulaukti daugiau bankų nacionalizavimo ir bankroto atvejų. Pagrindinė nerimo priežastis – euro zonos krizė,…
Tarptautinė „PwC“ apklausa: interneto parduotuvės tampa vis populiaresnės
Remiantis naujausios „PwC“ atliktos apklausos duomenimis, net 53% pasaulio vartotojų vis labiau linkę apsipirkti internetu. Net penktadalis (22%) apklaustųjų pirmąjį savo pirkinį įsigijo per praėjusius metus, o tai rodo šiuo metu vis labiau populiarėjančią internetinio apsipirkimo paslaugą. Atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau kaip 7 tūkst. respondentų iš įvairių pasaulio šalių, pastebėta, jog vartotojai internete perka vis dažniau. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje žmonių, perkančių internete bent kartą per savaitę, šiais metais kiekis išaugo 14%, lyginant su tokiu pat laikotarpiu 2010-aisiais. „Interneto parduotuvės populiarėja, tačiau patenkinti keleto šalių vartotojų poreikius darosi vis sunkiau naudojant tik vieną internetinį tinklapį ir tiekiant siaurą produktų asortimentą. Nebent kaip „Amazon” vartotojams galite pasiūlyti itin platų pasirinkimą arba…
„PwC“ vadovų apklausa: tikimasi, jog įmonių pajamos augs
Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) konferencijoje Davose „PwC“ pristatytos vadovų apklausos duomenimis, pastebimas vadovų įsitikinimas dėl jų valdomų įmonių pajamų augimo perspektyvų. Tačiau pasaulio vadovai nerimauja dėl globalios ekonomikos augimo bei talentų stygiaus rinkoje. Kasmetinėje „PwC“ apklausoje dalyvavo 1258 įmonių vadovai iš 60 pasaulio šalių. Ši apklausa „PwC“ vykdoma jau 15 kartą. Remiantis atlikta apklausa, beveik tris kartus daugiau vadovų yra užtikrinti dėl jų pačių valdomų įmonių pajamų augimo nei dėl ekonomikos augimo perspektyvų. Pasak tyrimo, vadovai mano esą išmokę ekonominiu sunkmečiu gautas pamokas. Nenuostabu, jog mažiausiu optimizmu pasižymi Vakarų Europos įmonių vadovai. Europos skolų krizės apsuptyje vos ketvirtadalis jų tikisi sulaukti didesnių pajamų. Vadovai yra nusivylę pasaulinės ekonomikos eiga ir…