Ilgojo šventinio vasaros savaitgalio metu, liepos 7-ąją, būrys istorijos mylėtojų bei pramogų ištroškusių tautiečių rinkosi Deltuvos miestelyje Ukmergės rajone. Čia jau keturioliktąjį kartą vyko Vilkmergės mūšio, dar žinomo kaip Deltuvos mūšis, inscenizacija. Šių metų renginys ypatingas – minimos 200-osios mūšio metinės. Pirmasis Prancūzijos–Rusijos karo mūšis, istorijoje žinomas kaip Vilkmergės mūšis, 1812 m. birželio 28 d. įvyko Deltuvos miestelyje (Ukmergės raj.). Jo metu puolančios Prancūzijos armijos antrasis pėstininkų korpusas susirėmė su besitraukiančiu Rusijos pirmuoju pėstininkų korpusu. Šis mūšis istoriškai svarbus ne tik todėl, jog buvo vienintelis Napoleono armijos mūšis Lietuvos teritorijoje, bet ir dėl to, jog sugriovė garsiojo imperatoriaus kovos planus – Rusijos kariuomenei pavyko sėkmingai atsitraukti ir prancūzai nesunaikino jų…
Porteris – tamsiojo alaus legenda
Sausio mėnesį Lietuvos rinkai pristatytas naujasis „Tauro Porteris“ – juodas, tirštas ir charakteringas alus. Šios alaus rūšies kilmė – dar XVIII amžiaus Anglija. Ji pradėta gaminti Londono uostuose įsikūrusiose alaus daryklose. Savo pavadinimą porteris įgavo nuo angliško žodžio porter, reiškiančio nešiką, nes būtent šią alaus rūšį labai pamėgo to meto uostų ir gatvių nešikai. Pasaulyje geriausiai žinomos dvi porterio rūšys: Baltijos porteris ir airiškas stiprusis stautas. „Tauro“ naujiena – tradicinis Baltijos porteris, plačiai pamėgtas visoje Europoje. Pirmą kartą Baltijos porteris pradėtas gaminti Maskvoje, tačiau dėl savo populiarumo ne tik Rusijos Imperijoje, bet ir Baltijos jūros valstybėse bei Skandinavijoje, jis gavo būtent tokį pavadinimą. Baltijos porteris yra kiek stipresnis nei jo…
Aukštaitijos bravorai plečia gyvo alaus krautuvėlių tinklą
Lietuviško kapitalo įmonė UAB „Aukštaitijos bravorai“ plečia gyvo alaus krautuvėlių tinklą ir atidarė dvi naujas krautuvėlės Maxima prekybos centruose Panevėžyje (Ukmergės g. 23) ir Alytuje (Santaikos g. 34G). „Mūsų alaus bravorų gaminamo Aukštaitiško gyvo alaus populiarumas nuolatos auga, ir norėdami patenkinti alaus mėgėjų poreikius plečiame krautuvėlių tinklą. Šiuo metu jau veikia 12 prekybos taškų didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir numatome plėstis ir taip skatinsime alaus mėgėjus vartoti tradicinį gyvą alų“, – sako UAB „Aukštaitijos bravorai“ pardavimų vadovas Giedrius Jacinkevičius. Naujai atidarytose krautuvėlėse galima įsigyti alaus stikliniuose buteliuose ir pilstomo alaus. Naujuose prekybos taškuose prekiaujama UAB „Aukštaitijos bravorai“ vienijamų bravorų verdamu Kanapiniu, Kupiškėnų šventiniu, Butautų dvaro, I.O.Boiko, unikalaus skonio Butautų dvaro tamsia…