Verslas

„Mazda“ pasirašė susitarimą su „Toyota“ ir „Denso“ dėl bendros įmonės steigimo

Nauja įmonė kurs elektromobiliams skirtas technologijas

Tokijas/Leverkuzenas, 2017 m. rugsėjo 29 d. Japonijos automobilių koncernai „Mazda Motor Corporation“ ir „Toyota“ bei automobilių technologijų plėtros kompanija „Denso“ pasirašė susitarimą kurti bendrą įmonę, kuri užsiims elektromobiliams skirtų technologijų plėtra ir dirbs prie specifinių su elektromobiliais susijusių projektų. Naujoje kompanijoje dirbs atrinkti visų trijų bendrovių inžinieriai.

Automobilių bendrovės, norėdamos atitikti keliamus griežtus aplinkosaugos reikalavimus ir tuo pat metu išlaikyti verslo augimą, turi reikšmingai padidinti investicijas į naujų technologijų plėtrą ir ateities variklių kūrimą. Bendra įmonė buvo įkurta atsižvelgiant į visame pasaulyje augančią elektromobilių paklausą ir griežtėjančius reikalavimus mažinti anglies dioksido emisijas.

Naujai įkurta „Mazda“, „Denso“ ir „Toyota“ bendrovė plėtos bazines elektromobilių struktūrinių komponentų technologijas, kurios ateityje bus naudojamos daugelyje skirtingų automobilių segmentų nuo mažų miesto automobilių, iki keleivinių automobilių, visureigių ir lengvųjų vilkikų. Šios įmonės tikslas – greitai ir užtikrintai reaguoti į automobilių rinkos tendencijas ir vartotojų poreikius.

Bendros įmonės įkurtas tyrimų ir plėtros centras galės naudotis svarbiausiomis visų trijų gamintojų inovacijomis, tokiomis kaip pažangus „Mazda“ kompiuterinis modeliavimas ir produktų planavimo technologijos, „Denso“ elektronikos technologijos bei nauja pasaulinė „Toyota New Global Architecture“ (TNGA) platforma.

Apie „Mazda Motor Corporation“

Japonijos automobilių koncernas „Mazda Motor Corporation“ savo veiklą pradėjo kaip kukli „Toyo Cork Kogyo Co. Ltd.“ bendrovė 1920 metais. Pirmąją transporto priemonę pagamino 1931 metais – tai buvo triratis prekių išvežiojimui skirtas motociklas. Pirmąjį automobilį „Mazda“ pagamino 1960-aisiais. 1967 metais pradėjo pirmojo automobilio su rotoriniu varikliu gamybą. Šiuo metu gamina lengvuosius ir komercinius automobilius bei jų komponentus trijose gamyklose Japonijoje, taip pat JAV, Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose, Zimbabvėje, Pietų Afrikos Respublikoje, Ekvadore ir Kolumbijoje. Koncerne dirba daugiau nei 38 tūkst. žmonių, jo pardavimai viršija 77 mlrd. litų.

Apie „Inchcape Motors“

„Inchcape Motors“ yra įgaliotasis „Mazda“ atstovas Lietuvoje.

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia jau 10 metų, 2007-aisiais įkūrus UAB „Inchcape Motors“. Šiandien „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford“, „Hyundai“, „Jaguar“, „Land Rover“,  „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape“ 29 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. Tarptautinėje rinkoje bendrovė atstovauja net 30 automobilių gamintojų. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 16 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

Pranešimą paskelbė : Rūta Trainytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą