Sveikata

R.Morkūnaitė: ES piliečiai jau dabar nori naudotis teise į kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas užsienyje

Besitęsiant paskirtų eurokomisarų klausymams, Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė kvietė į sveikatos ir vartotojų politikos komisaro postą pretenduojantį John Dalli dėti pastangas, kad į aktyvią politinę darbotvarkę būtų grąžintas Pacientų mobilumo direktyvos klausimas.
Daugelis ES šalių nedengia gydymo kitoje ES valstybėje narėje išlaidų, nebent tam buvo iš anksto suteiktas leidimas.
Pasak Radvilės Morkūnaitės, būtina užtikrinti, kad visi ES piliečiai, nepaisant jų pajamų, socialinės padėties, amžiaus ir gyvenamosios vietos, už prieinamą kainą galėtų naudotis aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugomis tiek savo šalyje, tiek keliaudami. Ši direktyva užtikrintų tokią pacientų teisę, o užsienyje suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos būtų atlyginamos taip, kaip būtų atlygintos namuose.
„Suprantama, kad visoms ES valstybėms narėms vieningai sutarti dėl Pacientų mobilumo direktyvos nebus paprasta, tačiau akivaizdu, kad ši direktyva ne tik palengvintų bendradarbiavimą dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo kitose valstybėse narėse, bet ir būtų puikus pavyzdys, kaip Europos Sąjunga prisidėtų kuriant konkrečią naudą žmonėms jų kasdieniame gyvenime”, – teigia Europos Parlamento narė R.Morkūnaitė, dirbanti Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete.
Pasak EP narės, labai svarbu, kad kandidatas į sveikatos ir vartotojų politikos komisarus J.Dalli žada rūpintis, šiuo labai aktualiu klausimu ir imtis pastangų, jog būtų pasiektas sutarimas dėl šios direktyvos.
R.Morkūnaitės teigimu, ši direktyva būtų labai svarbi ne vienam tūkstančiui žmonių Lietuvoje ir milijonams Europos Sąjungoje, juk kiekvienas savo kelionės metu nori būti saugus ir turėti galimybę pasinaudoti efektyvia medicinos pagalba, jei to tik prireiktų.
Be jokios abejonės, kalbant apie šią direktyvą, vis dar kyla daugybė klausimų, į kuriuos turės būti atsakyta, tačiau belieka tikėtis, jog besirūpindamos pacientų gerove, ES valstybės narės kuo greičiau susitars dėl galutinio direktyvos teksto ir atiduos jį svarstyti Europos Parlamentui, nes kokybiškų svekatos priežiūros paslaugų „be sienų” pacientai tikisi jau dabar.

Parašykite komentarą