Verslas

Žiemą vaikai tradiciškai palydi ant slidžių

Jau antrus metus iš eilės vaikų dienos centrų auklėtiniai žiemą palydi besimėgaudami slidinėjimo pramogomis. Skatinti sveiką ir aktyvų vaikų gyvenimą bei savo pavyzdžiu įkvėpti gyvenime siekti net olimpinių medalių į Liepkalnio pramogų centrą atvyko Jonas Nainys, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, olimpinės čempionės Daina Gudzinevičiūtė, Vida Vencienė, olimpiečiai Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia ir kiti žiemos sporto atstovai.

Daugiau kaip 60-imt Liepkalnio pramogų centre susirinkusių vaikų iš Vilniaus dienos centrų šiandien galėjo pasimėgauti jiems nekasdienėmis pramogomis. Jas dovanojo „Rimi Lietuva“ ir pramogų centras „Liepkalnis“, ši iniciatyva – tai LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo „Už saugią Lietuvą“ kampanijos dalis.

Geros emocijos ir sveika gyvensena

Akcijos dėka kai kurie vaikai ne tik pirmą kartą išbandė įprastai jiems neprieinamas pramogas, bet ir gyvai stebėjo biatlonininkų pasirodymą, pamatė kaip nuo kalno nusileidžia ekstremalaus sporto profesionalas Artūras Morauskas-Benzas, susipažino su olimpiniais čempionais, jų sporto šakomis. Tokios patirtys, anot rengėjų, leidžia teigiamai įkvėpti vaikus ir skatina norą siekti gerų rezultatų ateityje.

Prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ įmonės socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovė Renata Sagatauskė džiaugėsi, kad šis renginys, suteikiantis daug gerų emocijų vaikams iš nepasiturinčių ir sunkumus patiriančių šeimų, tampa gražia tradicija.

„Subalansuota mityba ir judėjimas yra neatsiejami sveiko gyvenimo būdo elementai. Siekiame skatinti sveikesnę gyvenseną visuomenėje, todėl sveikesnius produktus savo parduotuvėse žymime specialiu „Rinkis sveikiau“ ženklu ir turime šią gražią iniciatyvą kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“ ir Liepkalnio slidinėjimo centru, skatinančią pačius mažiausius mūsų visuomenės narius pažinti sveikesnį laisvalaikį, – sakė R. Sagatauskė. – Džiugu, kad prie iniciatyvos prisijungia ir mūsų sportininkai, olimpiečiai bei kiti žiemos sporto entuziastai – jų pavyzdys ir pasiekimai įkvepia vaikus ir suteikia jiems daug džiaugsmo.“

Dėmesys vaikams – visus metus

Pasak LR Prezidentės D. Grybauskaitės, dėmesys sunkumus patiriantiems vaikams būtinas ištisus metus. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad turiningas laisvalaikis, naudingos pamokos ir patirtis, galimybė vaikams pažinti save ir įgyti socialinių įgūdžių išliktų ilgam ir padėtų ateityje.

„Vis dažniau į socialinių problemų sprendimą įsitraukia ne tik visuomenė, bet ir verslas. Įmonės geba suprasti savo socialinę atsakomybę, dalintis pelnu ir elgtis atsakingai. Tai geriausias įrodymas, kad pokyčiai Lietuvoje tikrai vyksta“, – renginio metu dalyvius sveikino Prezidentės patarėja, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ koordinatorė Marija Dautartaitė.

Aktyvus laisvalaikis veda į sportinius rezultatus

Aktyvus laisvalaikis ir sveikas gyvenimo būdas yra tiesiausias kelias ir į sportinius rezultatus ar net olimpinį medalį. Tuo neabejoja renginyje dalyvavę olimpiečiai Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia bei biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė. Anot D. Gudzinevičiūtės, žiemos sportas Lietuvoje turi gilias tradicijas lygumų slidinėjime, biatlone, dailiajame čiuožime, o kalnų slidinėjimą ir snieglentes dar tik atrandame.

„Smagu sugebėti nusileisti nuo kalno! Palaikome visas iniciatyvas, kurios skatina vaikus judėti, aktyviai gyventi bei mokytis naujų įgūdžių. Šiandien mačiau vaikų džiaugsmą ir ugnelę akyse, mačiau norą pargriuvus kuo greičiau atsistoti ir leistis nuo kalno – tai geras ženklas. Noras mokytis ir tobulėti – vienos pagrindinių olimpizmo krypčių,“ – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė D. Gudzinevičiūtė.

Sniegas dar laikosi

Nors oras jau kvepia pavasariu, bet Liepkalnio slidinėjimo trasoje žiemos malonumai ir toliau tęsiasi. Sniegas, pasak Liepkalnio atstovės Rytės Šidlauskaitės, trasose išsilaikys dar kurį laiką. O galimybė dovanoti vaikams pamoką – tai noras skatinti lietuvius dar labiau įsimylėti žiemą ir atrasti visus jos privalumus.

„Sniegas trasose laikosi dėl jo didelio sluoksnio. Sezono metu vietomis jis siekia net 1 metrą! Tai neleidžia sniegui taip lengvai ištirpti. Trasoms paruošti sniegas gaminamas sniego patrankomis, todėl jis kietesnis ir atsparesnis išoriniams veiksniams nei natūralus. Pernai dirbome ilgiausią laiką – net iki kovo 25 dienos, tad palankių orų žiemiškoms pramogoms tikimės ir šiemet, tačiau viskas priklauso nuo oro sąlygų. O šia akcija norime prisidėti prie turiningesnio vaikų laisvalaikio ir parodyti vaikams, kad žiema gali pasiūlyti nemenkesnių pramogų nei vasara“, – kalbėjo R. Šidlauskaitė.

Apie „Rinkis sveikiau“:

„Rimi“ komanda atrinko ir „Rinkis sveikiau“ ženklu pažymėjo sveikesnius asortimento produktus, vadovaudamasi LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Šiaurės šalių mitybos rekomendacijomis. „Rinkis sveikiau“ ženklas padeda pirkėjams atskirti sveikatai palankesnius produktus iš kitų tos pačios kategorijos produktų pasiūlos. Atrinktuose produktuose yra mažiau riebalų (arba sudėtyje yra kokybiškesnių riebalų), druskos, cukraus ir tuo pačiu esama daugiau skaidulinių medžiagų. Taikant šiuos kriterijus, apribojamas maisto priedų ir sintetinių dažiklių, sveikatai nenaudingų riebalų ir aliejų, GMO ir kitų ingredientų naudojimas. Pažymėtuose „Rinkis sveikiau“ produktuose, jų gamybai nėra naudojami transriebalai. „Rinkis sveikiau“ produktai ženklinami remiantis „Rakto skylutės“ ženklinimo, plačiai naudojamo ir pripažinto Europos Sąjungoje, kriterijais.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą