Politika ir teisė

Ukraina skundžiasi, kad rusų karinis laivynas iš Krymo atbaido turistus

Ukrainos turizmo viceministras Jurijus Zubko pareiškė, kad Sevastopolyje dislokuota Rusijos karinio jūrų laivyno Juodosios jūros flotilė atbaido iš Krymo potencialius turistus, skelbia „Lenta.ru“.

Pasak ministro, turistai iš Vakarų Europos nėra pratę prie tokio peizažo, kurį daugiausiai sudaro dideli kariniai laivai bei povandeniniai laivai. J. Zubko teigimu, kai Rusija iš Sevastopolio bazės išves savo Juodosios jūros flotilę, Krymas taps žymiai patrauklesnis turistams. Ministras svajoja, kad Krymas gali tapti naująja turistų Meka.

Be to, viceministras teigia, kad suma, kurią Rusija moka už bazės nuomą, visiškai neatitinka aplinkai daromos žalos. J. Zubko pareiškė, kad Rusijos laivynas teršia jūrą.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo Sevastopolio karinio jūrų laivyno bazė tapo vienu pagrindinių nesutarimų tarp Maskvos bei Kijevo šaltiniu.

1997 metais buvo pasirašyta sutartis, kuria remiantis Rusijos kariniam jūrų laivynui Sevastopolyje buvo leista pasilikti dar porą dešimtmečių. Kasmet už bazės nuomą Kremlius Ukrainai turi sumokėti 93 mln. dolerių.

Šaltinis: www.balsas.lt

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą