Studijos

Studentas iš Kinijos į Lietuvą atvyko ne iš karantino zonos

Kylant nerimui dėl koronoviruso, į Lietuvos universitetus pagal mainų programą atvykstant studijuoti nemažai užsienio studentų, todėl studentams kyla nerimas ir klausimų, kaip bus užtikrinamas jų saugumas.  Žiniasklaidos dėmesio sulaukė žinia, kad šią savaitę pavasario semestro studijoms į Lietuvą atvyko studentas iš Kinijos, kuris planuoja pusmetį studijuoti Mykolo Romerio universitete.

Su studentu iš Kinijos tiesiogiai bendrauja ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai

Pasak MRU Išorinės komunikacijos vadovo Vaidoto Norkaus, studentas iš Kinijos tikrai atvyko, tačiau – ne iš karantino zonos: „Studentas į Lietuvą keliavo ne iš karantino zonos, bet iš savo gimtojo miesto, esančio už maždaug 1500 kilometrų nuo Uhano“.

V.Norkus teigia, kad su į Lietuvą atvykusiu studentu jau Vilniaus oro uoste asmeniškai bendravo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai: buvo detaliai įvertinta jo sveikatos būklė, kuri yra puiki, sveikatos specialistai turi jo kontaktinę informaciją“.

„Mes taip pat su juo palaikome tiesioginį kontaktą ir atidžiai stebime situaciją“, – sakė V. Norkus.

Pasak V. Norkaus, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai susisiekė ir su universiteto atstovais – pasitikslino kontaktinę studento informaciją, informavo, kad palaikys glaudų tiesioginį kontaktą dėl jo sveikatos būklės ir su pačiu studentu, ir su universitetu. 

Universiteto atstovai su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centro atstovais taip pat sutarė, kad kilus bent menkiausiam įtarimui bus imtasi visų reikalingų priemonių užtikrinant tiek paties studento, tiek ir aplinkinių saugumą.

Universitetas prevencinių priemonių ėmėsi jau dabar

V. Norkus informavo, kad universitetas jau dabar ėmėsi prevencinių priemonių, kurias rekomendavo Nacionalinės visuomenės sveikatos centro atstovai, nors studijos universitete prasidės tik kitą savaitę.

Pasak MRU atstovo, universitetas vadovaujasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų rekomendacijomis, palaiko su jais ryšį. „Prevencinė informacija, kontaktai, kur kreiptis kilus įtarimui dėl susirgimo gavo Lietuvos ir užsienio studentai, taip pat informuota ir universiteto administracija“.

V. Norkus sako, kad universiteto darbo saugos specialistai yra numatę prevencinių priemonių planą, kuris būtų įgyvendinamas kilus bent menkiausiam įtarimui dėl koronoviruso plitimo universitete.  

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

Parašykite komentarą