Teisėsauga, kriminalai

Sostinės garaže – nelegali spirito gamyklėlė

Vakar (balandžio 27 d.) Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai viename Vilniaus garažų rado ir sulaikė beveik dvi tonas skysčio, kaip įtariama, spirito.

Apie 14 val. prie Verkių gatvėje esančių garažų buvo pastebėtas vilnietis, į savo automobilį „Pontiac Trans Sport” kraunantis plastikines talpyklas su skysčiu. Kilus įtarimui, kad gali būti neteisėtai sandėliuojamos akcizais apmokestinamos prekės, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai patikrino garažą ir prie jo stovintį minėtą automobilį. Patikrinimo metu buvo rasta 56 vnt. 33 litrų ir 2 vnt. 5 litrų talpos plastikiniai bakai su skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą.

32-iose talpyklose buvo violetinės spalvos, o 26-iose – skaidrus skystis, kaip manoma, spiritas, išvalytas panaudojant vieną iš žmogaus sveikatai labai kenksmingų medžiagų – chlorą, kurio pareigūnai taip pat rado minėtame garaže.

Taip pat čia stovėjo 3 didelės kartoninės dėžės su kamšteliais, skirtais užsukti 5 l talpos bakus. Visa tai leidžia manyti, kad šiame garaže įtartinas skystis buvo ne tik neteisėtai laikomas, bet ir valomas, panaudojant nuodingas chemines medžiagas.

Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai teigia, jog dažnai nelegaliose „gamyklėlėse” randamas spiritas būna išgaunamas į 33-jų litrų talpyklą supilant net 100 ml chloro. Žmogui, nusipirkusiam panašiai „išgryninto” spirito ir jį vartojant, iškyla rimtas pavojus sveikatai ar net gyvybei.

Sulaikyto alkoholio vertė rinkoje gali siekti beveik 56 tūkst. litų, tačiau tiksli krovinio vertė nustatinėjama. Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Dėl filmuotos medžiagos kreiptis telefonu (5) 236 19 27, Rasa Eklevienė (Muitinės kriminalinė tarnyba)

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Indrė Kišūnaitė
Ryšių su visuomene sk. vyr. inspektorė
Muitinės departamentas

Parašykite komentarą