Sportas

SOS: „Premier“ lygoje nebeliko anglų

Pagalbos šauksmas vis garsiau girdimas iš Anglijos. Ten iki žemiausio per visą istoriją lygio nusiritus anglų, žaidžiančių nacionaliniame „Premier“ lygos futbolo čempionate, skaičiui, pagaliau pradėta skambinti pavojaus varpais.

Pagal atlikto tyrimo duomenis, iš 532-ų aukščiausiame Anglijos futbolo divizione praėjusiais metais rungtyniavusių futbolininkų tik 182 (arba vos 34,2 procentai) buvo britai. O juk, atrodytų, visai neseniai buvo laikai (1992-1993 metais), kai futbolo tėvynės atstovai sudarydavo daugiau nei 70 procentų visų „Premier“ lygos žaidėjų.

Turbūt nieko nebenustebins faktas, kad pats „kosmopolitiškiausias“ klubas „Premier“ lygoje yra Londono „Arsenal“. Startinėje šios ekipos sudėtyje kiekvieną mačą praėjusiame sezone pradėdavo vidutiniškai „net“ 0,34 procento anglo – arba vienas per trejas rungtynes.

Geriausias rodiklis yra Birmingemo „Aston Villa“ komandoje, kurios pagrindinėje sudėtyje vidutiniškai būdavo po 60,42 procento anglų. Pažymėtina, kad tik „Aston Villa“ ir „West Ham“ klubuose susitikimus startinėje sudėtyje pradėdavo iškart po šešis Anglijos atstovus, o visų ekipų bendras vidurkis yra keturi anglai.

Naujasis Anglijos rinktinės treneris italas Fabio Cappello spaudos konferencijoje pripažino, kad jis turi labai ribotą ir nedidelį žaidėjų pasirinkimą. Vis dėlto, jo nuomone, „kokybė šiuo atveju yra svarbesnė už kiekybę“, o anglų žaidimo lygis yra aukštas. Tačiau jei pažiūrėsime į geriausio Anglijos lygos futbolininko rinkimus, pamatysime, kad juose pirmas yra portugalas Cristiano Ronaldo, o antras – ispanas Cescas Fabregasas. Tiesa, paskui išsirikiavę iškart trys anglai: Wayne’as Rooney, Stevenas Gerrardas ir Frankas Lampardas, bet po jų vėl žengia 12 futbolininkų iš užsienio.

Pasak Futbolo profesionalų asociacijos vykdančiojo direktoriaus Gordono Tayloro, tokia padėtis gali privesti prie to, kad Anglijos rinktinė vis dažniau neprasibraus į pasaulio ar Europos čempionatų finalinius etapus. Bene veiksmingiausias ir vienintelis vis labiau ryškėjančios problemos sprendimas galėtų būti legionierių limitas. Šią savaitė FIFA vadovo Seppo Blatterio pasiūlyta idėja „6+5“, apribojanti užsieniečių skaičių iki penkių, galėtų būti išganingasis gelbėjimosi ratas visam Anglijos futbolui.

Šaltinis: www.balsas.lt

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą