Transportas

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas: Vyriausybė diskriminuoja savivaldybių vežėjus

2021 m. balandžio 22 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) balandžio 21 d. posėdyje konstatavo, kad savivaldybių vežėjai yra diskriminuojami negalėdami pretenduoti į Vyriausybės pagalbos įmonėms, nukentėjusioms nuo COVID-19 pandemijos, priemones. Ši išvada padaryta išklausius Lietuvos savivaldybių asociacijos, Finansų, Ekonomikos ir inovacijų bei Susisiekimo ministerijų atstovus.

Nustatyta, kad 33 savivaldybių autobusų parkai dėl ribojimų, susijusių su COVID-19 pandemija, 2020 m. patyrė apie 13,5 mln. eurų nuostolių. 2020 m. kovo–gruodžio mėnesiais, palyginus su 2019 m. tais pačiais mėnesiais, keleivių skaičius vietiniais autobusais sumažėjo 40,1 proc. (nuo 240,0 mln. keleivių iki 143,7 mln. keleivių), kas atitinkamai lėmė ir 37,7 proc. autobusų parkų pajamų mažėjimą (nuo 92,7 mln. eurų iki 57,8 mln. eurų), tačiau autobusų rida sumažėjo tik 12,1 proc. (nuo 88,4 mln. km iki 77,7 mln. km), t. y. savivaldybės, net ir esant dideliems apribojimams, siekė nepalikti gyventojų be transporto paslaugų.

Vyriausybė patvirtino Subsidijų nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms skyrimo tvarkos aprašą, tačiau savivaldybių valdomos įmonės negali pasinaudoti jame numatytomis pagalbos priemonėmis. Nors analogiškas viešąsias susisiekimo paslaugas pagal sutartis teikiantys privatūs vežėjai šiomis priemonėmis sėkmingai naudojasi. Komiteto nariai vienbalsiai ragina Ekonomikos ir inovacijų ministeriją koreguoti pagalbos įmonėms tvarką, įtraukiant ir savivaldybių valdomas įmones, nes jų, kaip ir privačių vežėjų, nuostoliai susidarė dėl valstybės priimtų ir visiems taikomų ribojimų, todėl ir pagalbos priemonės turėtų būti skiriamos neatsižvelgiant į nuosavybės formą.

Komiteto pirmininkas Ričardas Juška pozityviai vertino Finansų ministerijos poziciją, kad   gegužės mėnesį peržiūrint 2021 m. valstybės ir savivaldybių biudžetus, savivaldybėms jų vežėjų nuostoliams padengti planuojama skirti papildomų lėšų. Seime svarstant biudžetų tikslinimus, Komitetas stebės, ar šios finansinės korekcijos bus padarytos.

VVSK parlamentinės kontrolės klausimo svarstymas dėl savivaldybių ir jų valdomų įmonių finansinių sunkumų, su kurias susiduriama dėl COVID-19 pandemijos, bus tęsiamas.

 

Ričardas Juška

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas

El. p. ricardas.juska@lrs.lt

 

Parengė

Kristina Šimkute

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėja, el. p. kristina.simkute@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą