Įvairenybės

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pritarė Valstybės tarnybos įstatymo pataisai dėl šakos kolektyvinių sutarčių

2022 m. balandžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas balandžio 13 d. posėdyje bendru sutarimu pritarė Valstybės tarnybos įstatymo pataisai dėl šakos kolektyvinių sutarčių. Komiteto pozicija -būtina ištaisyti Valstybės tarnybos įstatyme esančią spragą, kad visi tos pačios profesinės sąjungos nariai – valstybės tarnautojai, pareigūnai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis – turėtų lygias galimybes naudotis šakos kolektyvinėse sutartyse numatytomis garantijomis.

2019 m. sausio 1 d., įsigaliojus naujai Valstybės tarnybos įstatymo redakcijai, įstatyme nebeliko nuostatų, susijusių su šakos kolektyvine sutartimi. Kilus ginčams dėl šakos kolektyvinės sutarties nuostatų taikymo, suformuota teismų praktika, kad valstybės tarnyboje nėra galimybės sudaryti šakos kolektyvinės sutarties, o esamos sutartys negali būti taikomos valstybės tarnautojams. Teismai savo sprendimą grindė galiojančiu viešosios teisės principu „draudžiama viskas, kas nėra tiesiogiai leidžiama“.

Pasak Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos, galiojančiu Valstybės tarnybos įstatymu nustatytas reguliavimas sudarė sąlygas atsirasti viešojo sektoriaus darbuotojų nelygybei – tai pačiai profesinei sąjungai priklausantys viešojo sektoriaus darbuotojai pateko į skirtingą padėtį. Pirmininko teiginį patvirtino ir profesinių sąjungų kreipimaisi.

Komitetas, atsižvelgdamas į profesinių sąjungų argumentus ir Seimo Teisės departamento pasiūlymus, patobulino Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo įstatymo projektą XIIIP-3841(2). Toliau įstatymo projektas bus svarstomas Seimo posėdyje.

Parengė

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėja

Rasa Šidlauskaitė

Tel. (8 5) 239 6840, el. p. rasa.sidlauskaite@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą