Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė paragino ES ir NATO valstybių parlamentus priimti rezoliucijas dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos prieš Ukrainą

 Vasario 25 dieną Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybių parlamentų pirmininkams išsiuntė laiškus, kuriais informavo apie vakar nenumatytame posėdyje Seimo priimtą rezoliuciją „Dėl Rusijos ir Baltarusijos agresijos prieš Ukrainą“ ir paragino panašius dokumentus priimti savo parlamentuose.

„Ukrainai jau dabar reikia visos įmanomos pagalbos – nuo karinės, ekonominės, politinės, humanitarinės, teisinės paramos iki narystės ES ir NATO. O Rusija privalo būti atkirsta nuo pasaulio, skubiai pritaikant visas įmanomas priemones – nuo narystės tarptautinėse organizacijose nutraukimo, griežtų asmeninių ir sektorinių sankcijų, iki atjungimo nuo tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų sistemos (SWIFT). Todėl paraginau parlamentų pirmininkus sekti Lietuvos pavyzdžiu, kad tarptautinė bendruomenė greičiau imtųsi koordinuotų veiksmų“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Vasario 28 dieną, pirmadienį, Rygoje V. Čmilytė-Nielsen dalyvaus Baltijos šalių ir Švedijos Karalystės parlamentų pirmininkų susitikime. Jame ketina aptarti konkrečius veiksmus, kad visos pastangos kuo skubiau būtų nukreiptos į tris esminius dalykus: visapusišką pagalbą Ukrainai, stiprų atsaką Rusijai ir regiono saugumo stiprinimą.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą