Studijos

Seimo Pirmininkas: „Reiškiame pagarbą Holokausto aukoms ir liudijame istoriją tokią, kokia ji buvo“

2020 m. sausio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis vizito į Lenkijos Respubliką metu sausio 27 dieną dalyvavo 75-ųjų Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinių minėjimo renginyje.

„Praėjo 75-eri metai po Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo, bet Holokausto randai lieka ryškūs tiek jį išgyvenusiųjų sielose, tiek visuomenėse, kur vis dar pasigirsta liūdesį keliančių žodžių. Reiškiame pagarbą Holokausto aukoms, užuojautą jų artimiesiems ir liudijame istoriją tokią, kokia ji buvo. Negalime pamiršti šios visos žmonijos tragedijos, kuri taip skaudžiai yra palietusi ir mūsų šalį, mūsų tautą. Privalome nuosekliai priešintis antisemitizmo blogiui“, – teigia parlamento vadovas.

Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinių minėjimo renginyje dalyvavo daugiau kaip 200 šią mirties stovyklą ir Holokaustą išgyvenusių buvusių kalinių ir 120 valstybių vadovų ir atstovų.

Nacistinės Vokietijos okupuotoje Lenkijos teritorijoje įkurtoje Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje 1940–1945 m. buvo nužudyta apie 1,5 mln. čia kalintų žmonių. Koncentracijos stovykla buvo išlaisvinta 1945 m. sausio 27 dieną.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą