Transportas

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Ministras prisipažino socialdemokratams – ne visi pašto pokyčiai pasiteisino“

2020 m. sausio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo socialdemokratai iš daugybės rajonų gaudami signalus ir gyventojų skundus apie naikinamus Lietuvos pašto skyrius ir problemas, kylančias po to, kai tų skyrių veikla buvo pakeista mobilaus paštininko paslaugomis, pakvietė į Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos posėdį susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

„Ar taupymas šiuo atveju neatsigręžia prieš gyventojus ir prieš paštininkus?“ – klausė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Susisiekimo ministras pripažino, kad darant pertvarką ne visuomet prisitaikoma prie žmonių lūkesčių.

„Kai kurie atvejai nepasiteisino, dabar atvažiuoja paštininkas į sutartą vietą – nėra labai patogu. Paštininkų saugumas – irgi spręstinas klausimas. Dabar jie turi „balionėlį“ nuo šunų“, – aiškino J. Narkevičius.

Socialdemokratai surinko informaciją iš šalies rajonų, kur patys pašto darbuotojai pasakoja, kaip nesaugu ir nepatogu dirbti be patalpų – jie priversti ir pensijoms skirtus pinigus, ir laikraščius perimti gatvėje ar automobilyje. Daugelyje vietų jie savo iniciatyva pasiprašo kokių nors nenaudojamų patalpų arba jas vėl suteikia savivaldybės, seniūnijos. Daug paštininkų reformos metu neteko darbo, nes negalėjo vairuoti automobilio, kiti skundėsi, kad buvo sumažintas krūvis. Apie pusė pašto darbuotojų priversti dirbti nevisu etatu, gauna labai nedideles algas, kad prie jų prisidurtų, priversti prekiauti kitomis prekėmis, vežiotis ir nešiotis jas su savimi.

„Dabar mobilusis paštas rajonuose panašus į „pokemonų“ žaidimą – surask, kur dabar yra paštininkas. Pagal Europos Sąjungos direktyvas yra universalios paslaugos, ir Lietuvos paštas turi teisę jas teikti. Tad kodėl nesiekiama, kad miesteliuose žmonėms išliktų bažnyčia, mokykla ir paštas?“ – ministro klausė Linas Balsys.

Socialdemokratai priminė ir gyventojų problemą, kad jiems kartais sudėtinga susimokėti mokesčius, siųsti ar gauti perlaidas, kai mobiliojo pašto automobilis teatvažiuoja pusvalandžiui į miestelį. Ministras žadėjo atsižvelgti į gyventojų poreikius, tobulinti pertvarką taip, kad paštas vykdytų ir socialinę funkciją, teigė, kad kai kurie pašto skyriai išimties tvarka yra paliekami.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą