Įvairenybės

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija vyksta į Kauną: vertins klimato kaitos valdymo priemonių įgyvendinimą  

2022 m. balandžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Balandžio 11 d., pirmadienį, išvažiuojamojo posėdžio metu Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija apsilankys Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo (MBA) gamykloje, Lapių regioniniame sąvartyne, Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinėje (KHE) ir Kauno kogeneracinėje jėgainėje (KKJ).

Siekiant mažinti ŠESD išmetimus atliekų sektoriuje, Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkėje numatyta pasiekti, kad sąvartynuose šalinamų komunalinių atliekų dalis 2030 m. būtų ne didesnė kaip 5 proc. susidarančių komunalinių atliekų svorio. Remiantis žiedinės ekonomikos principais, dalį atliekų galima perdirbti arba sudeginti, o išgautą energiją panaudoti šilumai arba elektrai gaminti.

Lapių sąvartyne šalinamos po apdorojimo Kauno MBA likusios, perdirbimui ar kitokiam panaudojimui netinkamos komunalinės atliekos ir kitos atliekos, nepriskiriamos komunalinėms atliekoms, o sąvartyne išsiskiriančios biodujos panaudojamos kombinuotai elektros ir šilumos gamybai. KKJ kasmet sudeginama apie 200 tūkst. tonų regione susidarančių komunalinių atliekų, likusių po rūšiavimo, ir pagaminama apie 500 GWh šilumos bei apie 150 GWh elektros energijos.

KHE – didžiausia atsinaujinančius energijos išteklius naudojanti elektrinė Lietuvoje. Šiuo metu KHE kasmet pagamina apie 4 proc. Lietuvoje suvartojamos elektros energijos arba apie penktadalį visos iš atsinaujinančių energijos šaltinių šalyje generuojamos energijos. Nepaisant nedidelės galios, KHE garantuoja Lietuvos energetinės sistemos stabilumą.

Komisija taip pat domėsis KHE vykdomo šliuzo įrengimo projekto eiga: šliuzas turėtų sujungti Nemuno aukštupį su žemupiu, kad laivai galėtų plaukioti visu Nemunu. Šis projektas prisidės prie tvaraus vidaus vandenų transporto plėtojimo, veiksmingo infrastruktūros tinklo sukūrimo ir oro taršos mažinimo.

 

Justinas Urbanavičius

Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas

El. p. justinas.urbanavicius@lrs.lt

Mob. 699 77 556

 

Parengė

Jolanta Žaltkauskienė, patarėja

El. p. jolanta.zaltkauskiene@lrs.lt

Tel. (8 5) 239 6746

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą