Teisėsauga, kriminalai

Seimas patikslino apmokėjimo už teisėjų viršvalandinį darbą reglamentavimą

Seimui priėmė Teisėjų atlyginimų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-722(2), patikslindamas apmokėjimą bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams už padidėjusį darbų krūvį.

„Šiuo metu smarkiai išaugo skaičius bylų, susijusių su esame situacija, kai užsieniečiai masiškai neteisėtai kerta Lietuvos Respublikos sieną ir teikia prašymus prieglobsčiui. Dabar yra svarbiausia, kad sutrumpinus terminą iki 7 dienų mūsų procedūros nestrigtų ir teisėjų rankose bus priiminėjami šitie sprendimai, iki šiol jie neturėjo galimybės reglamentuoti to papildomo darbo krūvio, skiriant papildomus priedus. Tai mes sprendžiame tą situaciją, kurią tikrai gaisre reikia išspręsti tam, kad visos institucijos bendradarbiautų ir būtų susitelkusios kuo greičiau ir profesionaliai priimti sprendimus, kuriuos reikia priimti“, – rytiniame posėdyje pristatydama projektą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Įstatyme įvirtinta, kad bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo teisėjui mokama ne didesnė kaip 30 procentų jo pareiginės algos dydžio priemoka už padidėjusį darbo krūvį, kai yra padidėjęs darbų mastas dėl iš anksto nenumatytų priežasčių žymiai padaugėjus gaunamų nagrinėti tam tikros kategorijos bylų per mėnesį.

Priemokų už padidėjusį darbų krūvį mokėjimo tvarką nustatys Teisėjų taryba, o dydį – bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo pirmininkas.

Įstatymas priimtas 71 Seimo nariui balsavus už, nė vienam nebuvus buvus prieš, susilaikius dviem parlamentarams. Pataisos įsigalios rugpjūčio 1 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą