IT naujienos

Rusijos hakeriai pradėjo savo ataką: pirmos kenčia mūsų šalies interneto svetainės

Pasklidus kalboms, jog prieš Lietuvą bei kitas Baltijos šalis gali būti pradėtos Rusijos hakerių atakos netrukome sulaukti pirmųjų mūšio „aukų“.

Šeštadienį buvo pastebėtas įsilaužimas į Vyriausiosios Tarnybinės Etikos komisijos (VTEK) svetainę: įsilaužėliai patalpino sovietinę simboliką bei tekstą su keiksmažodžiais. Šis įvykis nebuvo stipirai atspindėtas žiniasklaidoje, tačiau per LNK televizijos žinias prabėgo eilutė, kurios turinys yra maždaug toks: „Premjeras teigia, jog Lietuva pasirengusi atremti įsilaužimus“.

Šiandien Lietuvą sukrėtė sunkesnis smūgis, kurio metu buvo pakeista maždaug 300 svetainių išvaizda. Puolimo neatlaikė kompanijos „Hostex“ (buvęs „Microlink“) tarnybinės stotys, kuriose ir buvo patalpintos subjaurotos svetainės.

Kol kas negalime teigti, jog išpuolis buvo surengtas būtent Rusijos hakerių, tačiau tokia mintis ateina žiūrint į „deface“ metu panaudotą sovietinę simboliką bei rusišką įžeidžiantį Lietuvą tekstą:

„Jūs, bl**, visi išprotėjote, laikote save kilniausia tauta? Kilnūs žmonės daro viską, ką gali, dėl savo šalies, o ne naikina taip, kaip jūs. Tai gerai, bl**, jūsų likimas aiškus. (…) Jūs dar prisiveisite tokių pat išsigimėlių ir kompleksuotų šlykštynių“. (DELFI)

Šiuo metu atakos padariniai yra likviduojami, o atsakingos valstybinės institucijos „mąsto“ ir „aiškinasi“.

„Toliau vyksta tyrimas, bendradarbiaujame su policija, – Lietuvos Televizijai sakė RRT Tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjas Rytis Rainys. – Manome, kad atakų šaltiniai yra iš užsienio šalių. Jaučiamas organizuotas atakų darymas ir valstybinių institucijų puslapių administratoriamas nereikėtų atsipalaiduoti“.

Neaišku ar išpuoliai pasikartos, tačiau žiūrint į kontekstą yra didelė naujų atakų tikimybė. Tikėtina, jog naujos atakos gali būti nukreiptos ne tik į svetainių išvaizdos darkymą: galime sulaukti masyvių DDoS (paskirstyto atsisakymo aptarnauti) atakų, taip pat atakų nukreiptų prieš elektronines paslaugas teikiančių kompanijų svetaines bei įvairią IPT tinklo įrangą.

Kalbant apie bendrą informacinio saugumo situaciją Lietuvoje, galima teigti, jog šalis nėra tinkamai pasirengusi atremti galimų kibernetinių išpuolių ir jų pasekmes artimiausiu metu tikrai pajusime.

Šaltinis: Critical Security

Griežtai draudžiama kopijuoti, cituoti ar kitaip naudoti tinklalapyje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be straipsnio autorių sutikimo.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą