Politika ir teisė

R. Karbauskis dėl Ž. Pavilionio kreipėsi į VSD ir ragina atsistatydinti

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydamas įvertinti žiniasklaidoje paviešintus konservatoriaus Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio veiksmus, kuomet nedraugiškų trečiųjų valstybių piliečiams, net neįsitikinus jų tapatybe, teikiama jautri informacija apie Lietuvos vykdomą politiką, užsienio valstybes, strategines partneres bei neadekvačius, Lietuvos Konstitucijai prieštaraujančius bei žeminančius pasisakymus Lietuvos Prezidento atžvilgiu.

VSD adresuotame kreipimesi prašoma įvertinti, ar tokie ir panašūs Užsienio reikalų komiteto pirmininko veiksmai nekelia grėsmių nacionaliniam saugumui. VSD taip pat prašoma išsiaiškinti, ar nebuvo daugiau panašių atvejų, kuomet Seimo narys bendravo su grėsmę nacionaliniam saugumui keliančių tarnybų asmenimis, tai atitinkamai įvertinti, o dabar kuo skubiau pateikti rekomendacijas, kaip tokių Lietuvos vykdomą politiką bei diplomatiją diskredituojančių situacijų konservatorius Ž. Pavilionis galėtų išvengti tolesniame jo, kaip Seimo nario, darbe.

„Situacija yra šokiruojanti ir beprecedentė. Tokios Lietuvos diplomatijos krizės neturėjome per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis, sąmoningai ar jau nesąmoningai, daro viską, kad diskredituotų Lietuvos diplomatiją, už užsienio politiką atsakingą Lietuvos Respublikos Prezidentą pasaulio akyse. Jei prisimintume jo pasisakymus Sakartvele, kuomet šokiruojančiu savo elgesiu jis sukėlė diplomatinį skandalą, tai galima (ne)pateisinti Sakartvelo saulės arba kartvelų vaišingumo poveikiu, tuo tarpu šiuo atveju už tokį politiko elgesį jis negali likti nenubaustas. 

Nežinomiems asmenims, kurių tapatybe Ž. Pavilionis net nepasivargino įsitikinti, jis atvirauja apie Lietuvos diplomatijos veikimo užkulisius, vertina ir komentuoja J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentą – tai yra tie dalykai, kurių pateisinti negalima. Šie veiksmai diskredituoja Lietuvą užsienio partnerių akyse, tampa mums nedraugiškų valstybių patyčių ir mūsų valstybės žeminimo objektu. Tokia gėda, kokią jis užtraukė užsienio reikalų komitetui savo veiksmais, gali būti nutraukta tik vieninteliu būdu – Ž. Pavilioniui garbingai prisiimant atsakomybę ir atsistatydinant iš užimamų pareigų“, – sako LVŽS pirmininkas R. Karbauskis.

Pasak LVŽS pirmininko, į susidariusią situaciją kitaip turėtų reaguoti ir Premjerė I. Šimonytė bei užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. Ž. Pavilionis savo veiksmais diskredituoja ir juos. Tad R. Karbauskis tikisi, kad tiek Premjerė, tiek ministras G. Landsbergis paneigs Ž. Pavilionio žodžius, nes, priešingu atveju, valdančiųjų požiūris į valstybę ir Prezidentą jau tampa problema.

R. Karbauskis pažymi, kad Ž. Pavilionis turi suprasti, jog jis yra pavirtęs kliūtimi sklandžiam diplomatinės  tarnybos darbui ir ją jau diskreditavo tokiu mastu, kad tolesnis jo, kaip komiteto pirmininko, darbas, tampa neįmanomu.

„Ką geriausia galėtų padaryti Ž. Pavilionis dabar – atsistatydinti ir leisti situacijai nurimti, nustoti kelti skandalus ir liautis elgtis mažų mažiausiai neadekvačiai. Net atstatydinimo procedūros pradėjimas padarytų žalą valstybei, nes gėdinga situacija būtų vėl ir vėl eskaluojama. Yra ir kitų aplinkybių, kurios labai apmaudžios ir rodančios, kad Ž. Pavilionis į savo, kaip komiteto pirmininko pareigas, žiūri labai neatsakingai. Kad ir vykimas į komandiruotę, kurios metu įvyko Ž. Pavilionio santuoka, už valstybės lėšas, arogantiški jo pareiškimai, bandant pateisinti savo veiksmus, kaip ypatingai svarbaus ir nepakeičiamo asmens, praktiškai vienintelio, kurio pastangomis buvo apginta Lietuva nuo okupantų ir priimta į ES. Tai dar labiau komplikuoja situaciją, nes yra žeminami ne tik Lietuvos piliečiai, gynę Lietuvos laisvę, bet ir daugybė diplomatų,siekusių Lietuvos integracijos į Europos ir išsivysčiusių pasaulio valstybių šeimą. Tenka apgailestauti, kad tokią patirtį diplomatijoje turintis asmuo jau nebesupranta, kad toks susireikšminimas temdo akis, kenkia ne tik jo darbui, bet ir valstybei, tuo pačiu neleidžia jam priimti garbingo sprendimo – pasitraukti“, – apgailestauja R. Karbauskis.

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą