Politika ir teisė

Prezidentas vyks į Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimą Rygoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvaus septintajame Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) viršūnių susitikime ir verslo forume Rygoje. Šių metų vadovų susitikimo pagrindinės temos – parama Ukrainai ir pagalba jai atstatant karo suniokotą infrastruktūrą, taip pat bus aptarti regiono infrastruktūros strateginiai projektai, bendradarbiavimas energetikos, ekonomikos ir skaitmeninimo srityse.

Birželio 20–21 dienomis vyksiančio Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo ir verslo forumo priimančioji šalis – Latvija. Susitikime taip pat dalyvaus Estijos, Lenkijos, Austrijos, Bulgarijos, Vengrijos, Rumunijos, Slovakijos, Kroatijos, Slovėnijos ir Čekijos atstovai.

Trijų jūrų iniciatyva jungia dvylika ES valstybių: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją ir Slovėniją. Iniciatyvos strateginės partnerės – JAV, Vokietija ir Europos Komisija. Iniciatyvos tikslas – skatinti spartesnį šio regiono išsivystymą ir konvergenciją, didinant dalyvaujančių šalių jungiamumą transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse, ypač Šiaurės ir Pietų ašyje, stiprinti sanglaudą ES ir transatlantinius saitus tarp ES ir JAV.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą